MIB: we wrześniu kolejne przetargi na inwestycje drogowe

We wrześniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosi 15 nowych przetargów na inwestycje drogowe o łącznej wartości 4,1 mld zł - poinformował w piątek na konferencji prasowej w Warszawie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

MIB: we wrześniu kolejne przetargi na inwestycje drogowe
MIB: we wrześniu kolejne przetargi na inwestycje drogowe (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Wśród zadań, na które w najbliższym czasie mają być wszczęte postępowania przetargowe są m.in. dwa przetargi dotyczące autostrady A2 na wschód od Warszawy, trzy na odcinki drogi S7, jeden dotyczący obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego, przetarg na budowę wiaduktu w Legionowie oraz dwa przetargi dotyczące drogi S17 - przekazał uczestniczący w konferencji p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz. Większość inwestycji ma zakończyć się w 2019 i 2020 r.

Szmit powiedział, że przyjęty jeszcze przez poprzedni rząd Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 r. zakłada budowę 3840 km dróg ekspresowych i autostrad oraz 57 obwodnic o łącznej długości 452 km.

W ramach tego programu realizowane są 93 zadania o łącznej długości 1329,1 km o łącznej wartości blisko 81 mld zł - wyjaśnił.

"To, co dziś się dzieje na polskich drogach to 51,5 mld zł. Wartość zadań, które są w przetargach to blisko 30 mld zł zaznaczył. "Budownictwo drogowe jest dzisiaj jednym z motorów rozwoju gospodarczego Polski" - dodał Szmit.

Według Bojarowicza kilkumiesięczna przerwa w ogłaszaniu przetargów nie została zmarnowana. "Nie zmarnowaliśmy tych kilku miesięcy. W tym okresie wsłuchiwaliśmy się w to, co mówi branża i te elementy, które pokazano nam, które były błędne i w tym zakresie, w jakim mogliśmy wprowadziliśmy zmiany w już ogłoszonych przetargach" - powiedział Bojarowicz.

"Zgodnie z sugestią branży, aby nie kumulować przetargów w jednym czasie będziemy ogłaszać nie więcej niż trzy przetargi w tygodniu i będziemy się starali tego warunku dotrzymać" - dodał szef GDDKiA. (PAP)

krm/ zab/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~bonzo

Polecam: http://ssc.siskom.waw.pl/

! Odpowiedz
0 0 ~qwerty

Na południu bardzo brakuje expresówki Zawiercie - Jędrzejów oraz Kielce - Lublin - granica państwa. Na odcinku Siewierz (z A1)- Zawiercie będzie obwodnica Zawiercia, na odcinku Jędrzejów-Kielce będzie S7.

! Odpowiedz
0 8 ~słoneczko

A kiedy zostanie ukończona A 18 ? Przez PO została wstrzymana a teraz powinno się ją dokończyć . Kierowcy wiedzą o jaki odcinek chodzi . Poligon w Świętoszowie jest w lepszym stanie niż A 18 .

! Odpowiedz
27 6 ~Papa

Zgadzam się szkoda czasu na budowę dróg to co jest w zupełności wystarczy. Nie widzę sensu w wywaleniu 100mld zł w drogi to żadnego skoku cywilizacyjnego nie daje Hiszpanie zbudowali pelno tego i co mają skok? Biedny kraj z mega bezrobociem. Lepiej zacząć produkować auta autonomiczne bezzałogowe lub pojazdy transportu miejskiego takie kilku osobowe automatyczne zamawiane pojazdy które rozwiążą problemy smogu w miastach zapewnia sprawny transport i uwolnić przestrzeń. Z inwestycji to lepiej dobudować parę linii kolejowych jak Kraków nowy Sącz czy Kraków Olkusz cmk. Może tego y-greka. I zapewnić czas przejazdy między miastami sąsiednimi poniżej 2h. A między kibicami polski koło 4h.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 13 ~Sceptyk

A jednak schizofrenia jest zaraźliwa - to M. Morawiecki ją roznosi.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
15 9 ~satyryk

Wstrzymuje budowe dróg a kase przeznaczm na zakłady produkcyjne -za 50mld mozna wybudowac 4 polskie fabryki motoryzacyjne najwyzej klasy.łacznie z licencja. -firmy zagraniczne w Polsce opodatkuje podatkiem drogowym i srodowiskowym.To one beda partycypowac w dojazdach do swojej siedziby na... polach .pod Jaworem >mercedes.Budowa drog trwa juz 25 lat a zysku zadnego...prócz vat z paliw.Te autostrady słuza jedynie Niemcom i Rosji.-tranzyt.Tak głupich rzadów jak w Polsce nigdzie na swiecie nie uswiadczysz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~aleks

Unia (Niemcy) daje pieniądze na drogi bo wie, że im są potrzebne na dojazdy do Niemieckich zakładów w Polsce i Rosji a Polacy je zbudują i jeszcze się przy okazji zadłużą na pokolenia. Gwarantuje Ci, że na zakłady produkcyjne Niemcy nie dadzą Polsce ani jednego euro. Wręcz przeciwnie robią wszystko aby te polskie zakłady przemysłowe upadły (patrz naciski Niemiec o wstrzymanie pomocy dla stoczni). Już od Bismarcka długofalowa polityka Niemiec zakłada ich hegemonię na terenie mittel Europa i to jest realizowane skrupulatnie do dnia dzisiejszego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil