MF przygotowało ustawę zawieszającą podatek od sprzedaży detalicznej do końca 2019 r.

Ministerstwo Finansów przygotowuje ustawę zawieszającą podatek od sprzedaży detalicznej do końca 2019 roku - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.

(YAY Foto)

"Projekt ustawy przewiduje, że przepisy ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej będą miały zastosowanie do przychodów ze sprzedaży detalicznej, osiągniętych dopiero od dnia 1 stycznia 2020 r. W efekcie nastąpi przedłużenie do dnia 31 grudnia 2019 r. zawieszenia stosowania przepisów ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej" - napisano.

Jak napisano skutkiem zmiany będzie kontynuacja zawieszenia działania ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, a potencjalni podatnicy podatku od sprzedaży detalicznej nie będą zobowiązani do składania deklaracji podatkowych o wysokości podatku oraz do obliczania i wpłacania podatku od sprzedaży detalicznej - do końca 2019 r.

We wrześniu 2016 r. Komisja Europejska wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej. Następnie Rada Ministrów przyjęła nowelę, która wstrzymała funkcjonowanie podatku do 1 stycznia 2019 r. (PAP Biznes)

map/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 0 silvio_gesell

Ten podatek jest niepotrzebny, i jest to odciąganie opinii publicznej i biurokratów od prostego faktu - od roku nieruchomości komercyjne powyżej miliona są opodatkowane od wartości i to bez amortyzacji.

! Odpowiedz
2 13 abcx

A czy komisja europejska postępowanie wyjaśniające w sprawie niemieckiego "Stiftung Zentrale Stelle Verpackungsregister"? Niemcy prawie uniemożliwili wyeksportowanie czegokolwiek do swojego kraju, trzeba z góry za cały rok zapłacić za opakowania które będzie zapakowany nasz towar i nie są to niskie stawki. Gdzie ten otwarty rynek UE skoro próbując eksportować do Niemiec narażamy się na ciągłe utrudnienia z ich strony? Opakowania to tylko jeden z wielu problemów: pracownicy delegowani, zapisy w karcie gwarancyjnej, w ofercie itd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 15 _xyz

PiSiorki nie umieją skutecznie stanowić prawa. Kolejny ich bubel prawny

! Odpowiedz
1 7 wizytator

Jeszcze nic nie płacili a już zawieszają.
Fajnie.

! Odpowiedz
4 22 lelo1949

Teraz już wiadomo markety nie mogą płacić podatku w Polsce,stąd ta nagonka zmasowana na PIS

! Odpowiedz
10 21 amun

Dobra zmiana upadla wraz ze zmiana premiera. Smutne.

! Odpowiedz
12 9 wektorwg

Chyba dla ciebie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne