REKLAMA

MCI osiągnął na akcjach Bankier.pl zysk w wysokości 548%

2006-06-13 09:04
publikacja
2006-06-13 09:04
Akcje Bankier.pl SA w pierwszej ofercie publicznej cieszyły się rekordowym zainteresowaniem inwestorów. Redukcja zapisów sięgnęła 93%. Po raz pierwszy w przypadku spółki portfelowej MCI, oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych.

„Cieszymy się z tak dużego zainteresowania spółką i sukcesu emisji. Pozyskane przez Bankier.pl środki finansowe przyczynią się do dalszego dynamicznego rozwoju tej spółki. MCI Management SA nadal pozostaje znaczącym akcjonariuszem portalu, wierząc w potencjał wzrostu spółki i perspektywy znacznego zwiększenia jej wartości w przyszłości.” – powiedział dyrektor Roman Cisek nadzorujący z ramienia MCI inwestycję w Bankier.pl.

MCI Management SA, jako akcjonariusz oferujący podczas emisji część swoich akcji, sprzedaje 550.000 szt. akcji Bankier.pl SA za kwotę 4.125 tys. zł. Fundusz zrealizuje na tej transakcji bezpośrednio 548% stopy zwrotu z inwestycji przy średniorocznej stopie IRR przekraczającej 45%. W konsekwencji sprzedaży wynik MCI Management SA w II kwartale 2006 r. powiększy się o ponad 2 mln zł. Po zakończeniu emisji fundusz MCI będzie posiadał 22,06% kapitału zakładowego Bankier.pl SA po podwyższeniu i będzie największym akcjonariuszem w spółce.
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki