REKLAMA
WAŻNE

Lotnisko w Radomiu zamknięte dla samolotów cywilnych

2019-01-01 16:37
publikacja
2019-01-01 16:37
fot. Joanna Borowska / FORUM

Lotnisko Radom - Sadków z dniem 1 stycznia tego roku zostało zamknięte dla statków powietrznych. Decyzję taką podjęto, aby umożliwić rozbudowę radomskiego portu - poinformowało Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL).

"Rozbudowa lotniska Radom - Sadków wkracza w kolejną fazę. Przygotowujemy lotnisko do prac budowlanych. Aby umożliwić pełną i bezproblemową rozbudowę portu podjęto decyzję o zamknięciu z dniem 1 stycznia 2019 r. lotniska dla samolotów cywilnych" - poinformowało PPL.

Jak zaznacza PPL, zamknięcie portu to pierwszy krok, umożliwiający faktyczne rozpoczęcie działań inwestycyjnych na lotnisku w Radomiu.

"Kolejnym będzie całkowite zamknięcie lotniska dla ruchu lotniczego, planowane na początek kwietnia 2019 r., które umożliwi rozpoczęcie prac inwestycyjnych na najbardziej newralgicznej części infrastruktury lotniska - drodze startowej" - podało PPL.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (4)

dodaj komentarz
prezes_jan
No tak, dlatego PiS chce zbudować jeszcze większe...
karbinadel
Normalnie dramat. I gdzie się teraz podzieją te miliony podróżnych?
jes
Polska pompuje w Radom setki milionów, nie tylko w lotnisko ale i przeróżne instytuty itp., że aż zastanawia jaka to mafia tym rządzi.
jerloz210935
Paranoja Bonzow z Radomia zamiast rozwijać Dęblin wyrzucone nasze pieniądze!!

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki