REKLAMA

Łódzka firma twórcą oprogramowania dla branży medycznej w Nowej Zelandii

2016-07-11 14:34
publikacja
2016-07-11 14:34

Platforma wsparcia eksperckiego dla weterynarzy to pierwszy projekt przygotowany z sukcesem przez łódzką firmę LIKI Mobile Solutions dla korporacji świadczącej usługi medyczne w Nowej Zelandii i Australii. Łodzianie planują otwarcie biura w Auckland.

Łódzka firma twórcą oprogramowania dla branży medycznej w Nowej Zelandii / fot. Jakub Szymczuk / Gość Niedzielny

Jak wyjaśnił dyrektor zarządzający LIKI Mobile Solutions Przemysław Mikus, głównym klientem jego firmy jest HealthScope - korporacja świadcząca usługi medyczne i weterynaryjne na terenie Nowej Zelandii i Australii. Łódzcy projektanci i programiści projektują, budują, wdrażają i rozwijają dla nich oprogramowanie z branży e-health.

Pierwszym tego typu projektem była platforma wsparcia eksperckiego dla weterynarzy - Gribbles Veterinary. Jest ona szczególnie przydatna na rozległych farmach Nowej Zelandii i Australii, gdzie na konsultację specjalisty z centrum diagnostycznego oddalonego o setki mil trzeba czekać bardzo długo.

Procedurę upraszcza i skraca zastosowanie rozwiązania opracowanego przez łódzką firmę.

Wyposażeni w aplikację mobilną od LIKI MS weterynarze podczas wizyt na farmach Nowej Zelandii badają zwierzęta, wprowadzając ich dane, w tym zdjęcia, bezpośrednio do aplikacji. Pracownicy laboratoriów odbierają elektroniczne zgłoszenia, a następnie dzięki zaimplementowanej funkcji czatu lub rozmowy udzielają porad weterynarzom, co znacząco skraca czas potrzebny do postawienia właściwej diagnozy.

Wśród kolejnych zleceń, które dotarły do LIKI z antypodów, znalazła się budowa oprogramowania analitycznego przeznaczonego do detekcji uszkodzonych narzędzi laboratoryjnych, wykorzystywanych do masowych badań hematologicznych. Obecnie firma pracuje nad kolejną już aplikacją dla HealthScope, dzięki której lekarze otrzymają zdalny dostęp do wyników badań ich pacjentów oraz nad aplikacją dla samych pacjentów.

W związku z rozwojem działalności w Nowej Zelandii i Australii, szefowie łódzkiej firmy planują jeszcze w tym roku otwarcie przedstawicielstwa w Auckland, największym nowozelandzkim mieście.

LIKI Mobile Solutions powstało w 2013 roku. Obecnie nad realizacją projektów firmy pracuje zespół liczący ponad 30 osób. Wspiera klientów z branż motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, transportowej i logistycznej. Realizuje projekty dla administracji publicznej, a także dla zarządców nieruchomości komercyjnych. Tworzy aplikacje mobilne i internetowe, oprogramowanie na zamówienie i rozwiązania z zakresu internetu rzeczy. Firma prowadzi praktyczne programy stażowe i mentoringowe dla studentów Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. (PAP)

agm/ zab/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~iii3op2
MOŻNA? MOŻNA !!! Brawo Polski Rząd Pani Premier Szydło i brawo PIS !!!! śmierć gnojkom z PO, którzy przez 8 lat tylko zegarki i zegarki, restauracyjki sowy i przyjaół , tasmy i cmentarze !!!
~system
Brawo polscy twórcy oprogramowań dedykowanych!
kamee.pl
~mk
Na zdjęciu ilustrującym "artykuł":
"Wyposażeni w aplikację mobilną od LIKI MS weterynarze podczas wizyt na farmach Nowej Zelandii badają zwierzęta, wprowadzając ich dane, w tym zdjęcia, bezpośrednio do aplikacji." Brawo Redaktor;)

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki