Łódź: W październiku darmowe WiFi w 1: 3 pojazdów komunikacji miejskiej

Od połowy października łodzianie będą mogli korzystać z darmowego WiFi w ponad 210 autobusach i tramwajach MPK. To ok. 1/3 wszystkich pojazdów miejskiego przewoźnika, który rozstrzygnął już przetarg na wybór wykonawcy.

Przewoźnik uznał za najkorzystniejszą ofertę firmy SATFILM i Wspólnicy, która wynosi niewiele ponad 1,04 mln zł brutto. Oferta - według przewoźnika - przedstawiała najkorzystniejszy bilans ceny i punktacji za jakość wykonania usługi, zapewniając jednoczesną pracę urządzeń w trybie dwupasmowym WiFi (2,4 GHz i 5 GHz).

Umowa w sprawie wykonania zamówienia ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu. WiFi w 189 autobusach i 25 tramwajach MPK-Łódź zacznie funkcjonować w połowie października tego roku - poinformował w piątek PAP rzecznik przewoźnika Sebastian Grochala.

Bezpłatny dostęp do internetu będzie możliwy tylko w najnowszych autobusach i niskopodłogowych tramwajach - w sumie w ok. 1/3 wszystkich pojazdów łódzkiego MPK.

To jedno ze zwycięskich zadań, które ma zostać sfinansowane z budżetu obywatelskiego na 2015 r. Miasto zdecydowało ostatecznie jednak, że nie będzie to projekt jednoroczny, a co najmniej trzyletni - do końca 2017 r. Środki na to zostały zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta.

Przedstawiciele magistratu nie wykluczają, że przyszłości możliwe będzie pozyskanie partnera komercyjnego do tego projektu tak, aby odciążyć budżet miasta w kolejnych latach od kosztów utrzymania bezpłatnego WiFi.

Od ub. roku działa miejska sieć WiFi sfinansowana z budżetu obywatelskiego na 2014

r. Bezpłatny dostęp do internetu można uzyskać w 23 punktach miasta, które oznaczone są specjalnymi tabliczkami. Większość z nich znajduje się w parkach, a także na popularnych placach i skwerach, na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej czy w Ogrodzie Botanicznym i ZOO.

Korzystanie z bezpłatnych hot spotów obwarowane jest regulacjami prawnymi UE. Internet nie może przekraczać 512 kb/s, zaś pojedyncze sesje nie mogą trwać dłużej niż godzinę. Po upływie tego czasu połączenie jest automatycznie przerywane. Badania wykazały w ub. roku prawie 200 tys. logowań do miejskiej sieci WiFi. (PAP)

szu/ drag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil