Lagarde: EBC będzie stale monitorować skutki uboczne działań banku

Europejski Bank Centralny będzie stale monitorować skutki uboczne działań EBC - zapowiedziała w piątek prezes EBC Christine Lagarde. Prezes EBC wezwała do nowej europejskiej "policy mix", aby wesprzeć gospodarkę strefy euro.

(fot. Sepp Spiegl/Ropi / Reuters)

Lagarde wskazała, że polityka pieniężna EBC przejdzie strategiczny przegląd, który rozpocznie się w najbliższej przyszłości.

"Polityka pieniężna mogłaby osiągnąć swój cel szybciej i przy mniejszej liczbie skutków ubocznych, gdyby inne polityki wspierały wzrost wraz z nią" - oceniła.

"Jednym z kluczowych elementów jest tutaj polityka fiskalna strefy euro, która nie dotyczy wyłącznie zagregowanej pozycji wydatków publicznych, ale także jej składu" - powiedziała Lagarde.

Nowa prezes EBC oceniła, że bank stoi w obliczu globalnego środowiska "naznaczonego niepewnością".

"Mamy wyjątkową możliwość reagowania na zmieniający się i pełen wyzwań świat, inwestując w naszą przyszłość, wzmacniając nasze wspólne instytucje i wzmacniając pozycję drugiej co do wielkości gospodarki świta" - wskazała.

Była szefowa MFW Christine Lagarde od 1 listopada rozpoczęła pracę na stanowisku prezes Europejskiego Banku Centralnego.

Najbliższe posiedzenie EBC odbędzie się 12 grudnia, a po nim nastąpi prezentacja kwartalnych projekcji makroekonomicznych oraz konferencja prasowa prezes EBC. (PAP Biznes)

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil