REKLAMA

Kurs złota zaatakował poziom 1300 dol.

2017-11-27 23:09
publikacja
2017-11-27 23:09
Kurs złota zaatakował poziom 1300 dol.
Kurs złota zaatakował poziom 1300 dol.
fot. ponsulak / / YAY Foto

Dolarowe notowania złota zbliżyły się do poziomu 1300 dol. za uncję, osiągając w poniedziałek najwyższy poziom od połowy października. Jeśli ceny utrzymają się na obecnych poziomach, złoto zaliczy najlepszy rok od siedmiu lat.

1298,62 dolarów – tyle wyniosło poniedziałkowe maksimum na rynku terminowym. Ostatecznie żółty metal kończył dzień na wysokości 1293,86 USD/oz, czyli o niespełna 0,5% powyżej piątkowego kursu zamknięcia.

Od początku roku dolarowe notowania złota wzrosły o ponad 12%. Jeśli królewski kruszec zakończy grudzień na tym poziomie, będzie to najlepszy wynik od 2010 roku. 

Od trzech tygodniu złotu sprzyja sytuacja na rynku walutowym, gdzie dolar słabnie wobec euro. To z kolei efekt sceptycyzmu rynku wobec przyszłorocznej polityki Rezerwy Federalnej.

Ekonomiści i inwestorzy są niemal pewni, że w grudniu Fed dokona trzeciej w tym roku podwyżki stopy funduszy federalnych. Ale już obiecywane jeszcze niedawno przez członków FOMC trzy kolejne podwyżki w roku 2018 stają się coraz bardziej niepewne. Notowania kontraktów terminowych wyceniają jedną lub maksymalnie dwie podwyżki stóp po 25 pb. każda.

Wolniejsze od pierwotnie zakładanego tempo normalizacji polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych jest dobrą informacją dla posiadaczy złota. Żółty metal zwykł bowiem osiągać dodatnie stopy zwrotu w otoczeniu realnie ujemnych (czyli niższych od inflacji) stóp procentowych. Aktualnie stopa funduszy federalnych wynosi 1,16% i jest niższa od inflacji CPI, która w październiku wyniosła 2,0%.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
sel
To że udaje się powstrzymać wzrost ceny złota i srebra to ostatnia szansa ,a Azja też nie protestuje bo ma jeszcze biliony obligacji $ do wymiany na coś wartościowego..
open_mind
Ludzie czy wy jesteście zdać sobie sprawę w jakim dziwnym świecie obecnie żyjemy ? Banki po raz pierwszy w historii świata mówią nam i dają wyraźnie do zrozumienia że złoto i srebro to nie jest nasze zabezpieczenie na przyszłość. I zaniżają ich ceny jak opętane, a Azja i Rosja gromadzi je jak by jutra nie było. Ludzie czy wy jesteście zdać sobie sprawę w jakim dziwnym świecie obecnie żyjemy ? Banki po raz pierwszy w historii świata mówią nam i dają wyraźnie do zrozumienia że złoto i srebro to nie jest nasze zabezpieczenie na przyszłość. I zaniżają ich ceny jak opętane, a Azja i Rosja gromadzi je jak by jutra nie było. Nie na darmo Zachód i USA nie przeprowadza oficjalnego audytu złota od dziesięcioleci - bo go nie posiada. To wszystko nie przypadek.!

Uwaga: To co ja zebrałem z własnych źródeł będzie szokujące dla was. Nie na darmo pozwala się na przepływ do Azji złota i srebra po wprost niewyobrażalnych niskich cenach! Można o banksterach mówić rożne brzydkie rzeczy ale na pewno nie można im odmówić zimnego wyrachowania. Po prostu wiek dziewiętnasty należał do Europy dwudziesty do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej a wiek dwudziesty pierwszy globalny do Azji która jak wiemy z historii już kiedyś brylowała. Tylko że zamiast jedwabnego szlaku mamy obecnie złoty i to w odwrotnym kierunku. Tak w Rosji może i bieda i dziadostwo ale też odrodzi się złoty rubel, to pewnik. Jedynie nasze lemingi z nastawieniem zachodnim nie nadążają za tymi oczywistymi globalnymi przemianami i się dziwią oraz ufają w Fiat money.

Zapamiętamy! Pieniądze nie mają ojczyzny. Finansiści nie posiadają przyzwoitości i patriotyzmu, a ich jedynym celem jest ZYSK. Po prostu co się stanie, banki centralne niebawem opuszczą Europe i USA tym samym nastąpi reset systemu i odtworzony nowy w siedzibach bankowych Azji oparty na bazie - tak złota i srebra. Nie na darmo bitcoin jak niby nic nie kontrolowany przebija się do 10000 za dolara, to po to aby nas przygotować do nowego modelu finansowego z zupełnie nowymi wartościami. Tak uncja złota za $10000 nie wydaje się ceną zawyżoną. Jak będzie, po prostu nie będziemy zobowiązani chodzić z metalem w kieszeniach ale wprowadzą elektroniczną światową globalną formę na nim ściśle opartą. Pozdrawiam. Kopernik wiedzy i ekonomii politycznej.
open_mind
Nie przez przypadek Chińczycy stali się największym udziałowcem Deutsche Banku, FED USA nazywany jest Meliną złodziei, EBC to stworzona wydmuszka sztucznej waluty Euro,. (Bank of Japan) wszystkie one obecnie to mistrzowie handlu długiem !!! Niestety Ludziom się to nie mieści w głowie że za znającym rynkiem pracy uda się Nie przez przypadek Chińczycy stali się największym udziałowcem Deutsche Banku, FED USA nazywany jest Meliną złodziei, EBC to stworzona wydmuszka sztucznej waluty Euro,. (Bank of Japan) wszystkie one obecnie to mistrzowie handlu długiem !!! Niestety Ludziom się to nie mieści w głowie że za znającym rynkiem pracy uda się skonsolidowany nowy system bankowy do Azji Który nie musi przenosić nic poza zarządem. Tak to będzie szok jak zachód i Japonia dosłownie zostanie „osierocony” Trzeba zdać sobie z tego jasno sprawę – Obecny zachodni system monetarny jest nienaprawialny, A bieda i sromota na zachodzie nieunikniona bo iluzoryczny obecny dobrobyt zbudowano na fundamentach z piasku co ja piszę z długu.
open_mind odpowiada open_mind
Wszystkie one (banki) to system połączonych złodziejskich narzędzi finansowych którym głównym celem jest nas okradanie i zwiększanie bogactwa dla koterii finansowej.
open_mind odpowiada open_mind
Bo zawsze tak jest że jak pasożyt zniszczy swojego żywiciela to przenosi się na inny aby sam nie zginął.
sharkhunter
Jaki dobry rok jak pamiętam rok temu Krzysia rekomendację że cena za uncję nie spadnie poniżej $1,350 a cena złota przez praktycznie cały rok była poniżej $1,350... jaki dobry rok...
sel
Złoto powinno być droższe od bitcoina..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki