REKLAMA

Kurs euro bez większych zmian. Złoty pozostaje słaby

2022-08-01 10:33
publikacja
2022-08-01 10:33
Kurs euro bez większych zmian. Złoty pozostaje słaby
Kurs euro bez większych zmian. Złoty pozostaje słaby
fot. MGiuliana / / Shutterstock

Początek tygodnia nie przyniósł większych zmian na rynku złotego. Polskiej walucie nie pomogły bardzo słabe dane z przemysłu. Kurs euro utrzymał się na historycznie wysokim poziomie.

- EUR/PLN z okolic 4,75 spadł w okolice 4,73. Kolejny dzień z rzędu złoty odrabiał straty, jakie ponosił aż do środowego posiedzenia Fed-u. Złotemu pomagał nieco wyższy od oczekiwań odczyt PKB strefy euro za II kwartał. Dzisiejszy słabszy odczyt krajowego wskaźnika PMI może jednak przerwać tę passę i ponownie zacząć wywierać presję na osłabienie złotego - podali w raporcie ekonomiści Santandera.

W poniedziałek o 10:31 kurs euro wynosił 4,7397 zł i utrzymywał się na poziomach zbliżonych do tych sprzed weekendu. Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła umocnienie złotego. Kurs EUR/PLN obniżył się do 4,72 zł po tym, jak wcześniej atakował poziom 4,80 zł. W dalszym ciągu są to wartości sygnalizujące bardzo głęboką słabość polskiej waluty. Przed marcem 2020 kurs euro tylko okazjonalnie i przejściowo przekraczał barierę 4,50 zł. Teraz rzadko kiedy schodzi poniżej 4,50 zł.

- Złoty na początku tygodnia nie wygląda źle. Z perspektywy kilku ostatnich sesji wygląda na najlepszą walutę w regionie. Nawet w stosunku do dolara widać, że złoty radzi sobie lepiej niż euro. EUR/USD utrzymuje się powyżej poziomu 1,02 w międzyczasie, kiedy rentowności amerykańskich obligacji w dalszym ciągu spadają, ale przede wszystkim na długim końcu krzywej - ocenił w porannym raporcie Michał Stajniak, starszy analityk rynków finansowych XTB.

Bez większych zmian, na poziomie powyżej 1,02, utrzymywał się kurs euro do dolara amerykańskiego. „Zielony” na polskim rynku w poniedziałek rano kosztował 4,6317 zł, a więc praktycznie tyle samo co przed weekendem.

Frank szwajcarski wyceniany był na 4,8678 zł, a więc także bez większych zmian. W ubiegłym tygodnia kurs CHF/PLN przekroczył 4,92 zł, niemal wyrównując lipcowy szczyt (4,9327 zł), kiedy to był najdroższy od czasu marcowego rekordu wszech czasów.

KK

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bha
Nienasyconej zachłanności rynkowej w to gra.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki