Kuba: oficjalne dementi w sprawie "ważnej" konferencji prasowej

Przedstawiciele - Centrum Prasy - Międzynarodowej (CPI) w Hawanie, które podlega kubańskiemu MSZ, zdementowali oficjalnie pogłoski o zwołaniu na piątek "ważnej" konferencji prasowej, którym towarzyszyły spekulacje dotyczące stanu zdrowia Fidela Castro.

Fidel Castro (fot. Photoshot/REPORTER / EastNews)

Różne media zagraniczne, głównie w Miami na Florydzie, rozpowszechniały w ostatnich godzinach pogłoski, iż władze kubańskie zwołały w piątek konferencję prasową, na którą zaprosiły przedstawicieli prasy krajowej i zagranicznej, aby zakomunikować jakąś ważna informację, prawdopodobnie o śmierci Fidela Castro.

Pogłoskom tym towarzyszyły publikowane w internecie przypuszczenia, że może chodzić o zakomunikowanie światu informacji o zgonie b. prezydenta Kuby, 88-letniego Fidela Castro.

Fidel Castro zrzekł się władzy na rzecz swego młodszego brata Raula w 2006 roku.

W czwartek upłynął rok od ostatniego publicznego pojawienia się historycznego przywódcy rewolucji kubańskiej. Wziął on wtedy udział w inauguracji hawańskiego studia malarza Alexisa Leyvy - "Kcho".

Ostatnie artykuły pióra Fidela Castro ukazały się w kubańskiej prasie w październiku ub. roku.

Fidel Castro nie wypowiedział się dotąd publicznie ani słowem na temat przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Hawaną a Waszyngtonem.

Kubański bloger Yohandry Fontana, uważany za zwolennika rządu, odpowiedział w piątek na swym Twitterze "wszystkim, którzy troszczą się o zdrowie Fidela Castro": "Czuje się dobrze, pracuje jak zwykle".

Hiszpańska agencja EFE pisze z Hawany, że wbrew spekulacjom poza granicami Kuby, sytuacja na wyspie "wydaje się normalna i spokojna". (PAP)

ik/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~endi

co ma wisieć nie utonie ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil