REKLAMA

Krzysztof Walenczak nowym wiceministrem Skarbu Państwa

2010-08-20 11:47
publikacja
2010-08-20 11:47
20.08. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk odwołał Joannę Schmid ze stanowiska wiceministra Skarbu Państwa i powołał na to stanowisko Krzysztofa Walenczaka - poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

Walenczak był dotychczas doradcą ministra skarbu.

Na Harvard University uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA). Jest również absolwentem City University of New York. Po ukończeniu studiów na nowojorskiej uczelni w latach 1996 - 2000 zatrudniony był w firmie Arthur Andersen w Nowym Yorku. Pracował wtedy m.in. nad projektami konsultingowymi i audytem finansowym dla instytucji z listy "Global Fortune 500" w USA, Europie i Ameryce Południowej.

W latach 2002-2007 pracował jako bankier inwestycyjny w Lehman Brothers w Nowym Yorku. W tym okresie specjalizował się w szczególności w fuzjach i przejęciach, emisjach kapitałowych oraz restrukturyzacji firm z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. W 2008 r. pracował w Lehman Brothers w Londynie, gdzie był odpowiedzialny za projekty inwestycyjne. W tym czasie doradzał również Ministerstwu Skarbu Państwa w sporze z Eureko dot. PZU.

Kontynuując współpracę z MSP, w 2008 rozpoczął pracę w banku Nomura International w Londynie, a po zakończeniu sporu dot. PZU, od listopada 2009 pełnił funkcje doradcy Ministra Skarbu Państwa. Zajmował się wtedy transakcjami prywatyzacyjnymi na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jak powiedział w piątek PAP rzecznik MSP Maciej Wewiór, Schmid odeszła z resortu na własną prośbę. Jak zaznaczył, przychodząc do pracy w ministerstwie, umówiła się z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem, że będzie pracować dwa lata. "Była trochę dłużej, że względu na prace przy niektórych projektach. Po ich zakończeniu zdecydowała się odejść" - zaznaczył. Dodał, że w resorcie była odpowiedzialna m.in. za rynki kapitałowe, banki, GPW, ale też za mniejsze spółki, jak np. uzdrowiska.(PAP)

luo/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki