REKLAMA

Kontrowersyjny wpis Trumpa w księdze pamiątkowej w Yad Vashem

2017-05-25 11:13
publikacja
2017-05-25 11:13

- To ogromny zaszczyt być tutaj ze wszystkimi moimi przyjaciółmi. To fantastyczne, nigdy tego nie zapomnę! – wpis o takiej treści prezydent Stanów Zjednoczonych zostawił w księdze pamiątkowej instytutu Yad Vashem w Jerozolimie. Światowe media oceniły wpis Donalda Trumpa jako nietaktowny i zbyt entuzjastyczny jak na miejsce, które odwiedził.

fot. REUTERS/Debbie Hill/Pool TPX IMAGES OF THE DAY / / FORUM

Podczas swojej podróży do Izraela prezydent i pierwsza dama udali się m.in. do poświęconego ofiarom Holocaustu instytutu Yad Vashem. Podczas swojej półgodzinnej wizyty Trump wygłosił krótką przemowę. – Mamy obowiązek opłakiwać, pamiętać i oddawać hołd każdemu życiu, które zostało w tak brutalny sposób odebrane – mówił.

To jednak nie mowa, a wpis Donalda Trumpa do księgi gości wywołał zdumienie wśród dziennikarzy i internautów, zdaniem których nie przystawał on do okoliczności. Dodatkowo zauważyli, że treść wpisu nie przekroczyła 140 znaków, co może oznaczać, że prezydent przemyca swój znany z Twittera styl poza wirtualną rzeczywistość. W mediach społecznościowych szybko pojawiły się porównania wpisu Trumpa do słów, które zostawił w 2008 r. Barack Obama.

- „Jestem wdzięczy Yad Vashem i wszystkim ludziom odpowiedzialnym za tę niezwykłą instytucję. W czasie wojen i konfliktów to prawdziwe błogosławieństwo, że istnieje miejsce, które przypomina o ludzkiej skłonności do wielkiego zła, ale równocześnie o możliwości otrząśnięcia się po tragedii i odbudowy świata. Pozwólmy naszym dzieciom tu przyjść i poznać tę historię, by także one mogły powiedzieć „nigdy więcej”. I pamiętajmy o poległych, nie tylko jako o ofiarach, ale o osobach, które kochały i marzyły tak jak my, i które stały się symbolem ludzkiego ducha” – pisał poprzednik Trumpa podczas swojej wizyty w instytucie. Internauci przypomnieli też wpis prezydenta Georga W. Busha, który w pamiątkowej księdze zostawił dosłownie jedno zdanie – „Niech Bóg błogosławi Izrael”.

Yad Vashem, Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu, powstał w 1953 r. w Jerozolimie. Jest on poświęcony ofiarom Holocaustu oraz Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~CZZ
Od kiedy "amazing" tłumaczy się jako fantastyczny? Jak zostanie tam wstawione poprawne "zdumiewające" to nie wiem w czym problem?
~Eskimos
Myślałem , że to wykres trzęsienia ziemi, a to tylko podpis supetrampka.
~misiu
Więc przekonałeś się, że myślenie nie jest twoją silną stroną.
~maść_na_bul_żopy
Oj widać lewactwo nadal cierpi na "bul" żopy, polecam maść z allegro :-D
~Heniek
Po tym można wywnioskować, że Ameryką rządzi dzieciak na poziomie szkoły podstawowej.
~edim
Czyli zatrzymał swoją edukację na tym samym poziomie co ty. :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Peter
Zaczynam czuć sympatię dla tego człowieka!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki