REKLAMA

Kompania Piwowarska częścią grupy Asahi

2017-03-31 19:11
publikacja
2017-03-31 19:11

Japońska grupa Asahi sfinalizowała w piątek zakup należących dotąd do SABMiller firm w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Kompanii Piwowarskiej oraz ich marek. Transakcja objęła spółki w Czechach, na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii.

fot. / / Kompania Piwowarska

Wartość całej transakcji to 7,3 mld euro. Nowa grupa o nazwie Asahi Breweries Europe Ltd będzie bezpośrednio podlegać Asahi Group Holdings z Tokio. Centrala regionalna ma być w Pradze.

Kompania Piwowarska podała w piątek w komunikacie prasowym, że jest zadowolona z tego, że będzie stanowić część grupy z ponad stuletnią tradycją warzenia piwa.

Dzięki dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem w doskonaleniu zarządzania, a także w zakresie produkcji i sprzedaży marek piwa, korzyści odniesie zarówno Asahi, jak i Kompania Piwowarska. Jestem głęboko przekonany, że pomoże to nam w realizacji strategii i wzmacnianiu wiodącej pozycji rynkowej - poinformował prezes spółki Andrew Highcock.

Ryoichi Kitagawa podał w imieniu Asahi Group Holdings Ltd, że ostatnie dwa lata były dla firmy czasem transformacji.

W październiku 2016 Asahi sfinalizowało przejęcie firm we Włoszech, Holandii i Wielkiej Brytanii, które należały do niedawna do SABMiller, a wraz z nimi przede wszystkim marek Peroni, Grolsch i Meantime. Teraz dodaliśmy do tego portfela środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa SABMiller" - podał.

"Dzięki tej transakcji firma Asahi może z dumą mówić o połączeniu sił ze światowej klasy browarami, z których wywodzą się czołowe marki piwa, takie jak Tyskie, Lech, Timisoreana, Dreher, Ursus, Saris i oczywiście Pilsner Urquell, czyli pierwszy na świecie złoty lager - dodał Ryoichi Kitagawa.

Na początku marca br. poinformowano, że Komisja Europejska wydała zgodę na sprzedaż CE, czyli należących do SABMiller spółek w Europie Środkowo-Wschodniej, funkcjonujących pod wspólną nazwą firmy CE - japońskiej grupie Asahi.

Sprzedaż tych firm była konieczna, by mogło dojść do fuzji SABMiller i AB InBev.

Asahi Group Holdings to globalny producent piwa, napojów spirytusowych, bezalkoholowych, oraz żywności, prowadzący działalność w ponad 100 krajach w różnych regionach świata.

Kompania Piwowarska skupia trzy browary: Tyskie Browary Książęce, Browar Dojlidy w Białymstoku i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu. W portfolio firmy znajdują się m.in. piwa Żubr, Tyskie, Lech, Dębowe i Redd's.

rpo/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Ferdek
Ja mam w 4 literach jakiekolwiek piwo . Księżycówa [ dobra ] jest najlepsza i najzdrowsza.
~kolo
mi wogóle nie smakuje piwo z koncernów. Oni tam na ilość i zyski nastawieni a nie na jakoś. ja kupuję browarka tylko od małych przedsiębiorców bo od nich piwo ma smak, aromat a nie smakuje nijako.
~ed
Oświadczam,że będę zawsze unikał zakupu produktów piwopodobnych koncernu Asahi, a wydaję rocznie kilkaset złoty. Tylko browar Kormoran , Czarnków i lokalne. TaK DOPOMÓŻ PANIE!
~slowianin
POLACY tylko piwo z małych rodzinnych browarów hej
~polskidziad
...wyższa forma kapitalizmu : G L O B A L I Z M !

Powiązane: Rynki azjatyckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki