REKLAMA

Kino Polska TV liczy na lepszą drugą połowę '22, m.in. poprawę rentowności kanału Zoom

2022-11-22 13:28
publikacja
2022-11-22 13:28

Grupa Kino Polska TV liczy na lepszą drugą połowę 2022 r., m.in spodziewa się poprawy rentowności kanału Zoom po rezygnacji z produkcji jednego z programów reality show - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej.

Kino Polska TV liczy na lepszą drugą połowę '22, m.in. poprawę rentowności kanału Zoom
Kino Polska TV liczy na lepszą drugą połowę '22, m.in. poprawę rentowności kanału Zoom
/ Kino Polska

„Liczymy, że drugie półrocze przyniesie poprawę. Wyniki w drugim półroczu porównując do zeszłego roku są dużo lepsze, więc ta tendencja jest widoczna. Jeśli chodzi o kanał Zoom, tam nastąpiła duża poprawa. Produkcja "Power of love" obciążyła Zoom, ale nie kontynuujemy już tej produkcji, więc rentowność kanału się poprawi” - powiedział na konferencji prasowej prezes, Bogusław Kisielewski.

„Do końca roku spodziewamy się 100 proc. obłożenia reklamowego. W tym roku nie przewidujemy niespodzianek. [...] Sytuacja na rynku reklamy jest trudna do prognozowania – mamy cały czas widmo spowolnienia i kryzysu w Polsce, nie wiemy jak potoczą się wydarzenia na Ukrainie – jednak na ten moment nie widzimy zagrożeń" - dodał.

Prezes powiedział, że ze względu na trudną sytucję kin, grupa nie myśli o filmie w kategorii kina, bo choć wydaje się, że sytuacja się poprawia, to trudno jeszcze mówić o odwróceniu trendu.

"Na pewno będziemy chcieli robić produkcje filmowe i produkcje serialowe – będziemy chcieli je robić głównie na własne kanały, ale nie będąc 100-procentowo ich producentem. Chcemy współpracować w grupie czy z innymi podmiotami, podzielić się kosztami i późniejszymi korzyściami z produkcji” - dodał prezes.

Przedstawiciele grupy poinformowali na konferencji, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie wypłaty dywidendy w przyszłym roku. Z zysku osiągniętego w 2021 roku na dywidendę trafiło 9,91 mln zł, co dało 0,5 zł dywidendy na akcję.

Pytany o plany inwestycyjne grupy na 2023 r. prezes odpowiedział: „Nie chcemy ujawniać ile nakładów w 2023 r. przeznaczymy na produkcję – chcemy uniknąć prognoz. Jest to dynamiczne”.

Zysk na działalności operacyjnej Kino Polska TV w III kwartale spadł do 10,3 mln zł z 12,8 mln zł przed rokiem. Po III kwartałach 2022 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 204,3 mln zł (+12,0 proc. rdr), przy wzroście wpływów zarówno z emisji, jak i z reklam. Przychody z emisji zwiększyły się o 14,7 proc. rdr i stanowiły 52,5 proc. całkowitej sprzedaży grupy. Wpływy z reklam wzrosły o 11,4 proc. rdr, a ich udział w przychodach ogółem stanowił 36,2 proc.

Zysk netto grupy po III kwartałach wyniósł 28,1 mln zł (-7,2 proc. rdr), a wynik EBITDA 85,5 mln zł (+3,4 proc. rdr). Rentowność netto grupy wyniosła 13,8 proc,, wobec 16,6 proc. rok wcześniej. Nadwyżka finansowa na koniec III kwartału 2022 r. wyniosła 14,3 mln zł. Marża EBITDA wyniosła 41,8 proc. wobec 45,3 proc. rok wcześniej.

Po III kwartale tego roku łączna oglądalność kanałów grupy wyniosła 2,74 proc. i była niższa o 9,9 proc. rdr, przy założeniu porównywalnej grupy widowni komercyjnej. Spółka podała, że spadek ten co częściowo wynikał ze zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej.(PAP Biznes)

alk/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki