Karta płatnicza z własnym zdjęciem - tylko w pięciu bankach

analityk Bankier.pl

Karty płatnicze z możliwością wyboru wizerunku oferuje swoim klientom pięć banków. W dwóch z nich można zamieścić na awersie dowolne zdjęcie. Może to być ulubiony zwierzak, fotka z wakacji, zdjęcie żony lub kochanki.

W większości banków klient nie ma wpływu na to, jaki wizerunek znajdzie się na jego karcie płatniczej. Zazwyczaj każdy typ karty ma przypisaną zaledwie jedną grafikę. Jednak klienci pięciu banków mogą nadać karcie indywidualne cechy. Taka usługa cieszy się popularnością zwłaszcza wśród młodszych klientów, dla których karta jest nie tylko środkiem płatniczym, ale także gadżetem. Zmiana wizerunku nie jest drogą usługą - kosztuje najwyżej 15 zł.

Spersonalizowaną kartę oferuje swoim klientom pięć banków. Są to:

  • PKO Bank Polski,

  • Bank Pekao,

  • ING Bank Śląski,

  • mBank,

  • Getin Bank.

W ING Banku Śląskim i mBanku klient może zamieścić na karcie dowolną grafikę – także fotkę zrobioną własnoręcznie. Możliwość zamieszczenia zdjęcia na karcie oferuje także Citi Handlowy, jednak w tym przypadku może to być jedynie zdjęcie twarzy właściciela karty. Pełni ono rolę dodatkowego zabezpieczenia. 

Jeśli klient zechce zamieścić na karcie własne zdjęcie, musi przestrzegać pewnych reguł. Nie mogą się na nim znajdować znaki towarowe i logotypy, wizerunki znanych postaci, dane osobowe oraz treści chronione prawami autorskimi lub sprzeczne z dobrymi obyczajami. W praktyce nie może się tam na przykład znaleźć logo Coca-Coli czy numer PESEL.

W ING Banku zamieszczenie własnego zdjęcia na karcie kosztuje 15 zł. Usługa ta jest jednak bezpłatna dla osób poniżej 26. roku życia. Do wyboru jest ponadto 111 gotowych wizerunków w galerii. Zdjęcie można zamieścić tylko na kartach debetowych, czyli wydanych do konta osobistego. W galerii wizerunków znajdziemy m.in. sekcję "Bagiński i przyjaciele" z pracami artystów.

W mBanku można zamieścić zdjęcie na kartach MasterCard Me i Visa Me. Pierwsza z nich to karta kredytowa, druga to karta debetowa wydawana do kont dla klientów w wieku 13-24 lata. Standardowa opłata za kartę z wizerunkiem to 10 zł, ale do 25 października trwa promocja, w ramach której można zamieścić grafikę za darmo. 

(mBank)

PKO Bank Polski przygotował dla kart debetowych 18 wzorów do wyboru. Można je umieścić na kartach PKO Ekspres. Opłata za kartę ze zdjęciem wynosi 14,90 zł. Bank ma też 11 wzorów dla kart kredytowych - tu klient nie płaci za wybór obrazka. Z kolei dzieci mogą wybrać karty przedpłacone, na których znajdują się wizerunki postaci z kreskówek. Mali klienci banku mogą mieć więc kartę z Johnnym Bravo, Atomówkami, Dexterem czy Benem 10.

Bank Pekao oferuje możliwość zamieszczenia zdjęcia z galerii na kartach debetowych i kredytowych. Usługa ta jest bezpłatna. Do wyboru są 74 wizerunki, na których klienci znajdą m.in. zwierzaki, widokówki z miast czy znaki zodiaku.

W Getin Banku grafikę mogą zamieścić klienci korzystający z konta Getinu Up Free. Rachunek ten oferowany jest klientom do 28. roku życia. W galerii jest 12 młodzieżowych wzorów, a ich zamieszczenie na karcie jest bezpłatne.

W wielu krajach usługa personalizacji kart płatniczych cieszy się dużą popularnością. Podobne oferty znajdziemy w ofertach banków na Zachodzie, jak i na Wschodzie. Na przykład we francuskim Societe Generale klienci mogą wybrać sobie między innymi karty z wizerunkiem postaci z komiksów (Lucky Luke, Smerfy, Batman lub Superman). Z kolei w singapurskim banku Frank – marce należącej do Overseas China Bank – wśród bogatej kolekcji wizerunków znajdziemy m.in. nadruk z bąbelkami w szklance piwa, frytkami czy fotkę pizzy.

Banki eksperymentują też z nietypowymi kartami płatniczymi. Wydawane są karty pachnące, fosforyzujące, trójwymiarowe czy inkrustowane diamentami. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule: „Byłem w kuźni kart płatniczych. Media mają tu zakaz wstępu”.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 3 ~hew

w pelni darmowe konto i konto oszczednoscioee na poziomi 6 proc. Takie pie...rdol..y jak krty, wizerunki to dla pan ze sklepu moesnego a nie dla powaznych ludzi !

! Odpowiedz
7 5 ~Leming

Ale krypciocha...
Mbank i tak już stracił zaufanie klientów - różnymi wybrykami sobie na to zapracował.
Bez sądu nie załatwi się tam reklamacji itp...

! Odpowiedz
8 9 ~scyzoryk

A może by tak z odciskiem napletka. Chętni pewnie by byli...

! Odpowiedz
0 7 ~scyzo

Jeżeli się takowy posiada...

! Odpowiedz
2 1 ~Raszyd odpowiada ~scyzo

Jakieś aluzje w niewłaściwą stronę ormowcu?

! Odpowiedz
4 4 ~AntyLichwiarz


Banierzy ciągle tylko krecą i oszukują.. kolejna afera


http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/panama-papers-relacje-mediow-zagranicznych,140,0,2053260.html

GoldMAN Sachs:

Porozumienie rządu USA z Goldman Sachs dotyczy zarzutów o podejmowanie działań, które doprowadziły do światowego kryzysu finansowego 2008 roku. Chodzi o łączenie różnych papierów wartościowych z ryzykownymi obligacjami z amerykańskiego rynku nieruchomości i ukrywanie ryzyka związanego z zakupem tak "spakowanych" instrumentów finansowych. Ugoda przewiduje, że Goldman Sachs zapłaci 5 miliardów 60 milionów dolarów w ramach różnego rodzaju kar o odszkodowań, w tym dla kredytobiorców, których zadłużenie przekroczyło wartość nieruchomości.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/goldman-sachs-zaplaci-w-koncu-kare-5,185,0,2058681.htmlDB Złoto i srebro:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Deutsche-Bank-przyznal-sie-do-manipulacji-na-rynkach-zlota-i-srebra-7359930.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~it_MAN

Warto obejrzeć jak banki krecą zanim się weźmie kredyt cyz inną usługe:

Tajemnica ratowania banków: https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ

! Odpowiedz
1 3 ~mhm

To nie wiem w końcu, czy w PKO, Pekao i w Getin można umieścić swoje zdjęcie, czy tylko wybrać jedną z przygotowanych grafik? Bo to jednak co innego, z różnych gotowych wzorów można wybierać także w innych bankach (np. niektóre kk Millennium mają po 2).

Nawet mogąc załadować własny obrazek jesteśmy ograniczeni (jak rozumiem) tylko do zwykłego kolorowego druku, nie mamy możliwości użycia np. specjalnych kolorów: fluorescencyjnych, czy metalicznych (z BZ WBK mam debetową z różnymi odcieniami koloru srebrnego oraz kredytową w różnych odcieniach złotego, w tej złote są nawet spersonalizowane tłoczenia, hologram i pasek magnetyczny — wstyd taką wyciągać ;), debetówka Aliora ładnie łączy czerń z subtelnym srebrem), lakieru miejscowego (Eurobank ma bardzo prostą grafikę, tylko czerwono-białe tło, ale z naniesionym zmultiplikowanym błyszczącym logo), czy w ogóle wersji błyszczącej lub matowej. Więc może zamiast zmiany obrazka lepiej wybrać jakąś standardową efektowną (np. tę Lions Banku w kształcie lwa ;)).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~dobry_pomysł

W PKO można umieścić swoją zdjęcie już od 15 lat już od silver. Miałem taką kartę, gdy byłem w PKO

! Odpowiedz
1 1 ~mhm odpowiada ~dobry_pomysł

„Silver” to nazwa konta, czy karty? A jeśli karty, to czy po ustawieniu swojego zdjęcia zostaje w niej coś srebrnego? ;)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl