Karambol z udziałem PolskiegoBusa na A4 w woj. opolskim

Zderzenie 9 pojazdów, 4 osoby ranne. Do karambolu doszło koło węzła Brzeg na autostradzie A4 w województwie opolskim. Autokar PolskiegoBusa i TIR spłonęły.

Jak mówi rzecznik policji w Brzegu, aspirant sztabowy Mirosław Dziadek, na zwężonym odcinku autostrady zderzyło się łącznie 6 samochodów osobowych, samochód dostawczy, ciężarowy oraz autobus. Na stojące w korku auta najechał TIR, wpychając je na kolejne samochody. W wyniku zdarzenia całkowicie spalił się samochód ciężarowy, dwa osobowe oraz autobus. Do szpitali trafiły 4 osoby.

Jest ofiara śmiertelna karambolu na autostradzie A4 w województwie opolskim. To osoba podróżująca daewoo matizem, zakleszczonym między TIR-em a autobusem. Auto całkowicie spłonęło - mówi Mirosław Dziadek. Strażacy cały czas próbują dotrzeć do spalonego wraku, by dowiedzieć się czy Matizem jechało więcej osób.

Trwa akcja ratownicza i gaśnicza na miejscu zdarzenia. Jezdnia w kierunku Katowic jest zablokowana.

(FORUM)

W wypadku brał udział autokar PolskiegoBusa: "Potwierdzamy, że w nasz stojący w korku autokar wjechał samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia oba pojazdy stanęły w płomieniach. Na szczęście wszyscy pasażerowie zostali wyprowadzeni z autokaru przez naszego kierowcę i nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest opanowywana przez odpowiednie służby, które pracują na miejscu wypadku. Wszyscy pasażerowie zostaną zabrani kolejnymi autokarami, gdy wszelkie formalności związane z zeznaniami i protokołami zostaną zakończone." - czytamy w poście PolskiegoBusa na Facebooku.

(fot. zarządca A4 / Bankier.pl)

Nadkomisarz Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mówi, że na A4 doszło do dwóch wypadków. Dopiero ten drugi spowodował pożar. Najpierw na zwężeniu daewoo matiz zderzył się z ciężarowym iveco. Po 30 minutach na stojący w korku samochód osobowy najechała ciężarówka, a osobowy na stojący przed nią autobus. Zapalił się samochód osobowy i autobus.

Jezdnia w kierunku Katowic na A4 w rejonie Brzegu jest zablokowana. Policja kieruje na objazdy przez drogę krajową numer 94.

Na razie nie wiadomo, ile potrwa likwidacja utrudnień w ruchu.

(FORUM)

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/jj

Oświadczenie firmy PolskiBus.com

W dn. 22 czerwca 2015 r. około godz. 11:30 na 199 km autostrady A4 w kierunku Katowic w tył stojącego w korku autokaru liniowego PolskiBus.com, który wykonywał przejazd z Wrocławia do Krakowa uderzył samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia doszło do zapalenia się pojazdów. Obecnie trwają czynności związane z wyjaśnianiem okoliczności tego wydarzenia.

Autokarem PolskiBus.com podróżowało 17 osób. W wyniku tego zdarzenia nikt z pasażerów ani personelu PolskiBus.com nie odniósł żadnych obrażeń. Nasz kierowca wyprowadził wszystkich pasażerów w bezpieczne miejsce, a następnie wziął udział w akcji wydobywania kierowcy samochodu ciężarowego, który w nas wjechał. Na miejsce został już wysłany autokar zastępczy, który zabierze pasażerów w dalszą podróż po zakończeniu wszelkich formalności wymaganych przez służby obecne na miejscu m.in. Policję.

Mając na uwadze okoliczności tego zdarzenia, chcielibyśmy prosić naszych pasażerów
o wyrozumiałość oraz serdecznie przeprosić za niedogodności wynikające z opóźnienia spowodowanego tym zdarzeniem. Równocześnie mając na uwadze bezpieczeństwo naszego personelu i naszych pasażerów, dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tego wydarzenia.

Kierowcy PolskiBus.com przechodzą intensywne szkolenia dotyczące prowadzenia pojazdów, posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje oraz długi staż pracy. Jakość naszej nowoczesnej floty, która liczy już 130 autokarów, jest utrzymywana na najwyższym poziomie. Dodatkowo firma prowadzi wewnętrzny cykliczny program bezpieczna jazda. PolskiBus.com rygorystycznie przestrzega i kontroluje czas pracy kierowców oraz odpowiedni czas ich odpoczynku. Oprócz wymaganych przepisami prawa kontroli technicznych, PolskiBus.com wprowadził wewnętrznie przepisy dotyczące przeprowadzania regularnych badań serwisowych, prowadzonych w 21 dniowym cyklu.

Aktualnie przeprowadzane są czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~ciekawy

Dziwne... skoro osobowka zakleszczyła się MIEDZY TIRem a Busem, to dlaczego np BUS nie odjechał kawałek (nawet ciągnąć zakleszczongo?)? Czy may samochod walacy w tyl BUSA moze zrobic mu krzywdę? Dlaczego auta sięzapily (jedno?) PRzeciez w sieci są o wiele gorsze wypadki gdzie grama ognia nie ma... Albo byłocałkowicie inaczej i ktośtu ściemna, albo TIR czy BUS jechał z....nitrogliceryną albo materiałąmi wybuchowymi. PRzeciez czołówki nie bylo. Sporo pytan.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~Hans

Kierowca PolskiegoBusa to bohater ale o tym się nikt nie rozpisuje tylko każdy podaje informacje, że "w wypadku brał udział PolskiBus" nazwy firmy sprawcy brak... później ludzie mają w głowie, że PolskiBus jest niebezpieczny a jak widać to bzdura. Poza tym gratuluję kierowcy autokaru jaj i odwagi, bo nie każdy by się zdobył na to co on i pewnie inni kierowcy wydobywający kierowcę ciężarówki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~jj

Dokładnie. Sam często korzystam z Polskiego Busa jak nie chce mi się jechać samochodem. To jeden z niewielu porządnych przewoźników, gdzie podróż mija w miarę spokojnie bez przygód.

! Odpowiedz
1 7 ~cddd

Wkurwia mnie nagonka na polskiego busa. To naprawde najlepszy przewoźnik. Dlaczego nie piszecie o innych które też mają wypadki. Dlaczego nie podacie nazwy przewoźnika - firmy
spedycyjnej, której tir uderzył w inne auta. Dlaczego nie ma hejtów na autostradę, która jest zakorkowana i nieoznaczona w momencie wypadku. Syf i tyle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~bekon

Co chwila pali się jakis bus lub autobus czy jakiś tam auto-bus.Najcześciej jest polski.

! Odpowiedz
3 10 ~polskigupek

......A4 to jaka to autostrada !!!??????.......to droga śmierci i kolizji , bez pasa awaryjnego !!!...
kto to widział tak budować taką ''autostradę'' w XXI wieku ?!........

! Odpowiedz
0 2 ~Karolina

napewno nie matiz tylko vw new beetle

! Odpowiedz
4 27 ~pa4ryk

Czasami sie zastanawiam czynszówkę te serwisy są przeciwko takim firmom jak PolskiBus ? Zawsze musi być ich nazwa podana w wypadku czy to z ich winy czy tez nie. Zamiast sie cieszyć ze taka wlasnie firma funkcjonuje w Polsce to większość chce to zrujnować i firme przedstawiać w czarnych barwach. Firma sie stara i na prawdę coś prezentuje w tym wlasnie naszym dziwnym kraju to nie lepiej wszytko wymieszać w tej samej kałuży. Cóż szkoda ze tak wyszło ale wypadki były i bedą i wszystkim poszkodowanym z całego serca współczuje. Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~ojom

Ciekawe. Dlaczego nie podano nazwy firmy transportowej, do której należała ciężarówka?

! Odpowiedz
1 20 ~ciekawy

A czemu nie podaliście nazwy firmy obsługującej TIRA? A może osobowy też był zarejestrowany na firmę?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil