REKLAMA

Kanał TVP Polonia powróci do telewizji naziemnej

2022-09-19 22:31
publikacja
2022-09-19 22:31

Program TVP Polonia w jakości HD i standardzie nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC dostępny będzie dla widzów w całym kraju na pozycji 19 na pilocie – poinformowała Telewizja Polska. Zapowiedziano również nową ramówkę stacji.

Kanał TVP Polonia powróci do telewizji naziemnej
Kanał TVP Polonia powróci do telewizji naziemnej
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

„TVP Polonia, pierwszy program satelitarny Telewizji Polskiej, łączący miliony rodaków rozsianych po całym świecie, od wtorku 20 września br. będzie dostępny na multipleksie testowym Telewizji Polskiej” – informuje Telewizja Polska w komunikacie przesłanym mediom. Kanał będzie dostępny w całym kraju od wtorku 20 września na multipleksie testowym Telewizji Polskiej. „Polonia” nie była dostępna dla widzów telewizji naziemnej od 16 lutego 2022 r., gdy nadawanie w standardzie HD rozpoczęła TVP3.

W komunikacie Telewizja Polska zapowiedziała także nową ramówkę tego kanału. Jesienią na antenie TVP Polonia pojawią się kolejne odcinki „Kamperem po Południu”. To magazyn społeczno-kulturalny o charakterze podróżniczym, ukazujący życie, wydarzenia i inicjatywy Polaków zamieszkujących w krajach położonych na południe od Polski (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia oraz Zaolzie). Prowadzącym program jest Karol Gnat.

Swoją premierę będą miały także nowe odcinki teleturnieju „Polacy to wiedzą!” oraz „Przystanek Ameryka”, „Kierunek Zachód” i „Magazyn z Wysp”. W jesiennej ofercie TVP Polonia znajdą się także inne programy kulturalne i publicystyczne, m.in. „Informacje kulturalne”, „Sądy, przesądy”, magazyn „Co dalej?” i program podróżniczy „Zakochaj się w Polsce!”.

We wtorki TVP Polonia pojawią się magazyny „Wilnoteka” i „Studio Lwów” – skierowane do mieszkańców dawnych ziem Rzeczypospolitej. Od poniedziałku do piątku będzie ukazywał się magazyn informacyjny „Polonia 24”. W listopadzie TVP Polonia będzie transmitować Festiwal Produkcji Telewizyjnej „Heart of Europe”, który po raz pierwszy odbył się w 2021 r.

TVP Polonia w marcu 2023 roku będzie obchodziła trzydziestolecie nadania pierwszego sygnału satelitarnego.

Autor: Michał Szukała

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki