REKLAMA

VATKaczyński: Za naszych rządów zebraliśmy 1 bilion złotych więcej niż w poprzednim okresie

2022-09-25 14:03
publikacja
2022-09-25 14:03

Przez siedem lat zebraliśmy do budżetu o prawie 1 bilion zł więcej niż w poprzednim okresie; opanowaliśmy wielki rabunek VAT-owski - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem pozwoliło to na reformę polityki społecznej i realizację obietnic.

Kaczyński: Za naszych rządów zebraliśmy 1 bilion złotych więcej niż w poprzednim okresie
Kaczyński: Za naszych rządów zebraliśmy 1 bilion złotych więcej niż w poprzednim okresie
/ PiS

Podczas spotkania przedwyborczego z mieszkańcami Nysy Kaczyński powiedział, że obietnice składane Polakom przez PiS siedem lat temu zostały - jego zdaniem - spełnione. "Te wszystkie zadania, które sobie wtedy postawiliśmy, które dla niektórych były niewykonalne, z ogromnej ich większości wywiązaliśmy się" - mówił.

Prezes PiS wymienił w tym kontekście zmiany w polityce społecznej. "Powiedzieliśmy, że naprawimy politykę społeczną, że ta ogromna przepaść społeczna, która dzieliła Polaków zostanie zmniejszona. (...) Została bardzo zmniejszona" - powiedział.

"Mówiliśmy, że uruchomimy politykę gospodarczą, która będzie służyła wielkim przedsięwzięciom gospodarczym jakich przedtem nie było. Uczyniliśmy to. Mówiliśmy, że będziemy umacniać nasze siły zbrojne. Umacniamy te siły zbrojne, teraz w nowej sytuacji z wielkim natężeniem. Mówiliśmy, że będziemy rozbudowywali także sferę bezpieczeństwa wewnętrznego. Także to uczyniliśmy" - wyliczał Kaczyński.

Przyznał przy tym, że Zjednoczonej Prawicy nie udało się zreformować sądownictwa. "Tu jak wiecie natrafiliśmy na różnorakie wewnętrzne i zewnętrzne trudności. Muszę przyznać z bólem, że to się nam nie udało. Ale znów tę sprawę jeszcze w tej kadencji podejmujemy" - dodał.

Jego zdaniem, warunkiem realizacji przedsięwzięć, o których mówił, jest naprawa polskich finansów publicznych. "Tak naprawiliśmy. To gigantyczne nadużycie, ten gigantyczny rabunek naszego kraju, który trwał przez lata, został w wielkiej mierze opanowany. W ciągu tych siedmiu lat zebraliśmy do budżetu o prawie 1 bilion zł więcej niż w poprzednim odpowiednim okresie. I to nie wynika ze wzrost PKB" - zaznaczył Kaczyński.

Jak dodał, naprawa finansów publicznych - według niego - nastąpiła, ponieważ opanowano "wielki rabunek VAT-owski". "Dzięki temu mogliśmy przeprowadzić wielką politykę społeczną.(...) Mogliśmy nominalnie podwoić wydatki na służbę zdrowia i na zbrojenia. (..) Niemożliwe okazało się możliwe" - wskazał Kaczyński.(PAP)

autorzy: Mateusz Mikowski, Piotr Doczekalski

mm/ pdo/ dki/

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (48)

dodaj komentarz
grab
Ale spadła wielokrotnie wartość pieniądza i koryto się powiększyło!
robi1979
A jakie inwestycje za te pieniądze powstały, bo pewnie starczyło by na 6 elektrowni atomowych??? A wystarczy nie kraść!!!!!!
trolley
"Za naszych rządów UKRADLIŚMY 1 bilion złotych więcej niż w poprzednim okresie"
r4k
Łupią nas podatkami i inflacją.
niederfurzdorf
Które podatki wzrosły?
kaczyslaw_
Nie zebrali tylko okradli Polaków w podatkach. Poza tym przy tak wysokiej inflacji to nie ma się czym chwalić. Ceny rosną to i wpływy z podatków rosną.
niederfurzdorf
Nienawiść potrafi sprawić, że uwierzysz, że Ziemia jest płaska byle kaczor twierdził odrotnie. Inflacja powiadasz? A jaka była 7,6,5,4,3,2,1 rok temu skoro to zasługa inflacji? Które podatki wzrosły bo ciągle słyszę, że samorządom brakuje kasy (mimo wzrostu wpływów z CIT i PIT co łatwo sprawdzić) bo kaczor zlikwidował PIT dla 26latków.Nienawiść potrafi sprawić, że uwierzysz, że Ziemia jest płaska byle kaczor twierdził odrotnie. Inflacja powiadasz? A jaka była 7,6,5,4,3,2,1 rok temu skoro to zasługa inflacji? Które podatki wzrosły bo ciągle słyszę, że samorządom brakuje kasy (mimo wzrostu wpływów z CIT i PIT co łatwo sprawdzić) bo kaczor zlikwidował PIT dla 26latków. To podnosi czy obniża? Ja si ępytam co się z kasą publiczną działo za czasów macherów donka? Myślisz, że donka okradali cwaniaczkowie? Nie Ciebie i innych obywateli krzyczących o większe wydatki np. na służbę zdrowia?
santoriusz odpowiada niederfurzdorf
Podatek zwany ZUS chociażby matole, koszty działalności w UK spadają a w Polsce prą do góry. Starczy?
emulgator
I gdzie są te pieniądze? Ukradliscie czy rozdaliscie patolom?
niederfurzdorf
Patolom! 250 miliardów w różnych patolskich tarczach.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki