REKLAMA

KT Corporation nie zapłaciło Asseco Poland 80 mln zł za IdM, jest ryzyko odpisu

2016-08-26 13:57
publikacja
2016-08-26 13:57

KT Corporation nie zapłaciło Asseco Poland faktury opiewającej na 80 mln zł za prace wykonane przy projekcie Internet dla Mazowsza w związku z rozbieżnościami ws. przeliczenia kursu walutowego. Sytuacja ta stwarza ryzyko utworzenia odpisu na około 12 mln zł.

"Pogorszenie konwersji gotówki wiąże się z niezapłaconą fakturą dla KT Corporation na około 80 mln zł. Istnieje ryzyko odpisu na ok. 12 mln zł, jeśli rozmowy dot. sposobu przeliczenia kursu walutowego potoczą się niekorzystnie dla Asseco" - napisał w komentarzu Paweł Szpigiel, analityk DM mBanku.

Należność dotyczy realizacji kontraktu "Internet dla Mazowsza". W październiku 2013 r. Agencja Rozwoju Mazowsza w podpisała z konsorcjum z udziałem południowokoreańskiego telekomu KT Corporation, Daewoo i Asseco Poland wart około 458 mln zł kontrakt na budowę sieci szerokopasmowej województwa mazowieckiego. Inwestycja obejmowała m.in. położenie 3.640 km światłowodów i budowę ponad 300 tzw. węzłów dostępowych. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Asseco miało dostarczyć sprzęt i oprogramowanie.

Zakończenie budowy sieci światłowodów i otwarcie sieci "Internet dla Mazowsza" odbyło się w grudniu 2015 r.

Jak wynika z informacji PAP środki na rozlicznie kontraktu znajdują się na tzw. rachunku escrow, ale ich wypłata jest blokowana ze względu na rozbieżności między KT Corporation a Asseco Poland, po jakim kursie ma nastąpić ostateczne rozlicznie. Faktura dla TK Corporation za wykonane prace była wystawiona w styczniu (w USD) i należność jest obecnie przeterminowana. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Trader
KT Corporation zalega wszystkim wykonawcą. Projekt skończony w grudniu... Śmiech on do tej porywie jest skończony.
~Stanislaw
Dobrze by było, gdyby każdy autor danego artykułu podpisywał się z imienia i nazwiska. Po kilku artykulach wiarygodność i sumienność była by zweryfikowana.
Odnośniki do źródeł też bym chciał zobaczyć
~Anek
podane zostało w PAP


Około 226 wyników (0,86 s)
Wyniki wyszukiwania


KT Corporation nie zapłaciło Asseco Poland 80 mln zł za IdM, jest ...biznes.pap.pl/.../1694042,
podane zostało w PAP


Około 226 wyników (0,86 s)
Wyniki wyszukiwania


KT Corporation nie zapłaciło Asseco Poland 80 mln zł za IdM, jest ...biznes.pap.pl/.../1694042,kt-corporation-nie-zaplacilo-asseco-poland-80-mln-zl-za-id

nie wiem o ci chodzi? myślisz że PAP , by kłamał,a w ogóle skad u ciebie wątpliwości?
~Tester
Panie Pawle Szpigiel, proszę podać źródło informacji, na którego podstawie Pan stwierdza, że KT Corporation nie zapłaciło 80 milionów i że istnieje szansa odpisu na 12 milionów. Bardzo proszę o informację na ten temat.
~zez
Skoro kontrakt był realizowany w Polsce dla polskiego podmiotu który zapłacił za wykonanie w złotówkach, to czemu Asseco wystawiło fakturę w dolarach?
~-eze
może strony się tak umówiły ?
~Anek
patrz umowa. umiesz czytać umowy?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki