REKLAMA

KNF zakończyła postępowanie wyjaśniające dotyczące wezwania na akcje GTC

2020-10-30 19:44
publikacja
2020-10-30 19:44
materiały dla mediów

Komisja Nadzoru Finansowego zakończyła postępowanie wyjaśniające dotyczące wezwania na akcje GTC - poinformowała Komisja w piątkowym komunikacie.

Na początku października KNF informowała, że przeprowadzi postępowanie wyjaśniające w celu ustalenia, czy istnieją podstawy do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia na GTC Holding Zártkörűen Működő Részvénytársaság kary pieniężnej, w związku z podejrzeniem naruszenia przepisów przy wezwaniu do sprzedaży akcji Globe Trade Centre.

Po tym komunikacie wzywający podniósł cenę w wezwaniu na akcje GTC do 8,76 zł z 6,89 zł za akcję.

"Mając na uwadze, że wzywający podwyższył cenę w wezwaniu do poziomu 8,76 zł za akcję i oparł cenę w wezwaniu o kwotę bazową całkowitej ceny transakcji wynoszącą 587.000.000 euro za pośrednie nabycie w dniu 23 czerwca 2020 r. akcji stanowiących 61,49 proc. ogólnej liczby głosów w Spółce, stwierdzono, że wzywający ostatecznie wykonał żądanie Komisji z dnia 21 września 2020 r." - napisano w komunikacie KNF.

"Stwierdzono również, że wzywający ostatecznie zapewnił inwestorom w terminie przyjmowania zapisów możliwość podjęcia decyzji inwestycyjnych w oparciu o treść wezwania, którego zaoferowana cena nie budzi wątpliwości" - dodano. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki