REKLAMA

KGHM zmieni finansowanie Sierra Gorda z "project finance" na kredyt korporacyjny

2017-06-30 16:54
publikacja
2017-06-30 16:54

Zarząd KGHM wyraził zgodę na zmianę umowy kredytu podpisanego 8 marca 2012 roku przez Sierra Gorda SCM - podał KGHM w komunikacie. Zmiana dotyczy zmiany charakteru finansowania z "project finance" na kredyt korporacyjny.

fot. / / FORUM

"Zmianie ulegnie charakter finansowania z +project finance+ na finansowanie w postaci kredytu korporacyjnego, co znacząco zmniejszy ograniczenia oraz obowiązki Sierra Gorda SCM, w tym w szczególności zwiększa elastyczność w zakresie działalności operacyjnej i finansowej Sierra Gorda SCM" - napisano w komunikacie.

"Dokonana zostanie również modyfikacja dokumentacji związanej z finansowaniem, w tym gwarancji wystawionych przez Sumitomo Metal Mining Co., Ltd. oraz Sumitomo Corporation i utrzymanie ich terminu ważności do końca okresu finansowania, czyli do 15 czerwca 2021 roku, w związku z nieosiągnięciem przez kopalnię Sierra Gorda SCM w oznaczonym terminie części parametrów przewidzianych w pierwotnej umowie finansowania" - dodano.

W komunikacie podano, że warunkiem wystawienia gwarancji jest udzielenie re-gwarancji zwrotu określonej części płatności przez KGHM na rzecz Sumitomo Metal Mining Co., Ltd. i Sumitomo Corporation.

"W dniu 30 czerwca 2017 r. zarząd KGHM wyraził zgodę na wystawienie re-gwarancji zwrotu określonej części płatności, w przypadku jej dokonania przez Sumitomo Metal Mining Co., Ltd. i Sumitomo Corporation na rzecz banków finansujących, równej udziałowi pro rata KGHM, łącznie nie więcej jednak niż do kwoty 180 mln USD" - napisano.

"Na dzień 30 czerwca 2017 roku wartość finansowania z tytułu umowy kredytu wynosi około 760 mln USD" - dodano.

Zmiany wejdą w życie po spełnieniu się warunków formalnych wynikających z uzgodnionej dokumentacji umowy kredytu Sierra Gorda SCM.

mj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki