REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

KE chce przyjrzeć się finansowaniu nadawców publicznych w UE

2008-01-13 09:52
publikacja
2008-01-13 09:52
Dodaj Bankier.pl w Google
Komisja Europejska znowu wzięła pod lupę media publiczne w Unii. Bruksela rozpoczęła konsultacje z krajami członkowskimi, podczas których zamierza przyjrzeć się finansowaniu nadawców publicznych.

Komisja chce sprawdzić, jak media publiczne wypełniają misję i jak wykorzystują państwowe pieniądze. Zastanawia się bowiem nad zmianami zasad ich finansowania. Bruksela, która kontroluje przyznawanie państwowego wsparcia chce, by w przypadku mediów publicznych ograniczone one było tylko do działalności związanej z wypełnianiem misji. Chodzi o to, by pieniądze nie finansowały komercyjnej działalności.         

Nie po raz pierwszy Komisja przygląda się finansom nadawców publicznych. Na jej celowniku były już polskie media, niemieckie telewizje - ARD i ZDF, a także telewizja w Danii. Działania Brukseli z niepokojeniem obserwowali wtedy przedstawiciele europejskich nadawców, którzy uznali, że jest to atak wymierzony w media publiczne we Wspólnocie.
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki