Joanna Mucha zostanie odwołana za skandal na stadionie?

Mecz Polska-Anglia został odwołany. Z powodu ulewy, która przechodzi nad Warszawą rozegranie spotkania okazało się niemożliwe. Mecz ma zostać rozegrany w środę o godzinie 17. Z powodu skandalu Solidarna Polska domaga się dymisji Joanny Muchy.

Stadion Narodowy
Źródło: www.stadionnarodowy.org.pl

Murawa Stadionu Narodowego nie posiada drenażu i nie jest możliwe usunięcie nadmiaru wody. Stadion posiada dach, ale decyzja o jego zasunięciu musi zapaść dzień przed meczem.Tymczasem Narodowe Centrum Sportu podało, że zgodnie z informacją od organizatora meczu Polska - Anglia, Polskiego Związku Piłki Nożnej, żadna ze stron spotkania nie chciała grać przy zamkniętym dachu. Na zasunięcie dachu muszą zgodzić się delegat meczu, obserwatorzy i drużyny. Żadna ze stron nie chciała jednak takiego rozwiązania.

Politycy Solidarnej Polski zwrócili się do Donalda Tuska o natychmiastowe zdymisjonowanie minister Joanny Muchy twierdząc, że jako kierująca resortem jest odpowiedzialna za zaniedbania.

Nowak: winny jest PZPN


Minister Nowak uważa, że winę za odwołanie wczorajszego meczu i niezamknięcie dachu podczas ulewy ponosi PZPN, który jest organizatorem spotkania. Zdaniem ministra Polski Związek Piłki Nożnej od lat przyzwyczaja nas do kompromitacji, blamażu i wstydu, ale wczoraj działacze przeszli samych siebie. Według Nowaka PZPN powinien nie tylko przeprosić, ale też wyciągnąć konsekwencje wewnętrzne.

Palikot: to dowód na nieudolność rządu


Zdaniem Janusza Palikota, odwołanie wczorajszego meczu Polska-Anglia to kolejny dowód na niekompetencji ekipy rządzącej. Poseł podkreślił, że warszawski Stadion Narodowy zbudowała państwowa spółka, ale okazało się, iż nie można ani zasunąć na nim dachu, ani usunąć wody z boiska. Poseł podkreślił, że ktoś musi ponieść za to konsekwencje. Zdaniem Palikota, to kolejny dowód nieudolności rządu, po problemach z budową autostrad i skandalu z zamianą ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Poseł dodał, że będzie dużo gorzej, "jeśli ci sami ludzie zaczną budowac elektrownię atomową".

Polska i Anglia spotykają się w ramach eliminacji do mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w 2014 roku w Brazylii.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP1/kry/pbp
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~TD

Kiedy wreszcie Pan Premier wyp ......doli tą niekompetentną Muchę.
Mogę przesłać Panu skuteczną łapkę na muchy.
Pozdrawiam
TD

! Odpowiedz
0 0 coffeenka

A tak [url=http://zak-studio.home.pl/]reklamowali[/url] ten cały stadion narodowy, że nie wiadomo jakie to arcydzieło architektoniczne na światowym poziomie, a wystarczyło jedno załamanie pogody i stadion zaliczył porażkę. Śmiechu warte

! Odpowiedz
0 0 ~rudaa

i znowu sie wszyscy ja czepiaja bo jak jakis problem to Mucha winna....a podejrzewam ona ma najmniej do powiedzenia. i tyl.e.

! Odpowiedz
0 0 ~janek T.

jeden bramkarz tez kiedys zatrzymal anglie ;)

! Odpowiedz
0 0 ~qwe

Nie Joanna Mucha tylko cały rząd tuska,
nie za stadion tylko za całokształt,
nie odwołany tylko wylany na zbity pysk.

! Odpowiedz
0 0 ~MrD

Proponuję nowe wybory bo Pan "Jan Kowalski" rozbił sie na drzewie z rodziną a przecież to że jechał jak jechał to jest wina rządu - Ci na "górze" powinni się wziąść za jakąś robote a nie pierdoły

! Odpowiedz
0 0 ~mz

"Minister Nowak uważa, że winę za odwołanie wczorajszego meczu i nieotworzenie dachu podczas ulewy ponosi PZPN..." chyba niezamknięcie...

! Odpowiedz
0 0 ~kolo bolo

pANI ministro, niech pANI sie nie boi, pANI fryzjer za pANIĄ stoi!

! Odpowiedz
0 0 ~stary ze wsi

Nie mieszalbym w to ofiar katastrofy smolenskiej panie palikocie. Jest to conajmniej niestosowne.

! Odpowiedz
0 0 ~sibb

Veltins Arena (Arena auf Schalke)
Pojemność 61 524 - jak Narodowy
Pojemność na mecze międzynarodowe 53 951
Koszt 191 mln € .....!!!!!!! nasz ~~dwa razy więcej
Inne: rozsuwany dach, wysuwana murawa i WSZYSTKO DZIAŁA ...!
ZATEM BEZ KOMENTARZA

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl