REKLAMA

Jastrzębska Spółka Węglowa szuka trzech wiceprezesów

2021-04-01 15:45
publikacja
2021-04-01 15:45
fot. Dawid Lach / JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) szuka trzech wiceprezesów: ds. ekonomicznych, ds. handlu oraz ds. technicznych i operacyjnych. W czwartek rada nadzorcza firmy ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne, mające wyłonić trzech nowych członków jej zarządu.

Jak wynika z opublikowanych w czwartek na stronie JSW ogłoszeń konkursowych, zgłoszenia kandydatów na stanowiska wiceprezesów będą przyjmowane do 16 kwietnia, zaś rozmowy kwalifikacyjne z udziałem osób, które spełnią wymogi formalne, zaplanowano na 26 kwietnia w siedzibie firmy w Jastrzębiu-Zdroju.

Na początku tego tygodnia rada nadzorcza JSW odwołała ze stanowisk dwóch dotychczasowych wiceprezesów: odpowiedzialnego za sprawy ekonomiczne Radosława Załozińskiego oraz wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych Artura Dyczkę.

Opublikowane w czwartek ogłoszenie o postępowanie kwalifikacyjnych dotyczy także - oprócz następców dwóch odwołanych ostatnio wiceprezesów - także wiceprezesa ds. handlu; na tym stanowisku w zarządzie JSW był dotąd wakat, a sprawy handlowe nadzorował bezpośrednio prezes JSW.

Od początku marca na czele zarządu JSW stoi Barbara Piontek, która obecnie - po odwołaniu wiceprezesa Załozińskiego - zajmuje się także sprawami ekonomicznymi oraz odpowiada za handel. W zarządzie JSW jest również wiceprezes ds. rozwoju Tomasz Duda (obecnie pełniący także obowiązki wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych) oraz wiceprezes ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków, wybrany do zarządu JSW przez ponad 22-tysięczną załogę firmy.

Grupa Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest wiodącym europejskim producentem węgla koksowego i koksu. W ubiegłym, kryzysowym dla spółki roku, kopalnie JSW wydobyły 14,4 mln ton węgla, z czego 77 proc. stanowił węgiel koksowy - spółka deklaruje zwiększanie udziału tego typu węgla w całkowitej produkcji. Koksownie Grupy JSW wytworzyły w 2020 r. 3,3 mln ton koksu. Ceny węgla i koksu spadły rok do roku o blisko jedną trzecią, co poskutkowało zmniejszeniem przychodów Grupy o ponad 19 proc. Grupa JSW zamknęła miniony rok stratą netto przekraczającą 1,5 mld zł. W tym roku spółka liczy na ożywienie rynkowe i poprawę wyników. (PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jpelerj
A wcześniej info o zmianie w Tauronie. Ruszyło koryto+ na odprawach.
kozey
Szukają tak jak w korpo, awansujemy Cię, ale weź wyślij CV na tę rekrutację, żeby się centrala nie przywaliła, że nie było konkursu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki