REKLAMA

JSW odmawia wypłaty na rzecz Primetech części ceny sprzedaży PBSz w kwocie 5 mln zł

2019-08-21 13:00
publikacja
2019-08-21 13:00

Jastrzębska Spółka Węglowa odmawia dokonania wypłaty kwoty 5 mln zł, stanowiącej część ceny sprzedaży akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz) - podał Primetech w komunikacie.

/ KGHM

20 maja JSW zawarło finalną umowę zakupu za 204 mln zł 95,01 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów od Primetech. JSW zapłaciła wówczas 199 mln zł, a pozostałe 5 mln zł miało zostać zapłacone w ciągu trzech miesięcy.

Z komunikatu wynika, że w przesłanym Primetech piśmie, JSW wskazał m.in., że wskaźnik EBITDA osiągnięty przez Przedsiębiorstwo Budowy Szybów za rok 2018 był niższy od wartości warunkującej wypłatę kwoty zatrzymanej.

Jak podano, JSW wskazało na gotowość omówienia zaistniałej sytuacji na stosownym spotkaniu.

"(...) Zarząd Emitenta podkreśla, iż nie zgadza się ze stanowiskiem przedstawionym przez kupującego i zaprezentowaną przez niego argumentacją. Emitent równocześnie wskazuje, iż zamierza podjąć dalsze rozmowy w tym zakresie z JSW, natomiast w przypadku ich niepowodzenia rozważy podjęcie stosownych kroków prawnych" - napisano.

W lipcu 2018 roku JSW uzgodniła podstawowe warunki transakcji zakupu od Primetech (dawniej Kopex) pakietu 95,01 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. 

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki