REKLAMA
WAŻNE

Izoblok nie zamierza realizować podpisanej z FEZ FIZAN umowy inwestycyjnej

2020-12-23 14:10
publikacja
2020-12-23 14:10
fot. Startup Stock Photos / Pexels

Izoblok zdecydował o niepodejmowaniu dalszych kroków zmierzających do realizacji podpisanej w styczniu z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZAN umowy inwestycyjnej - podała spółka w komunikacie. Umowa rozwiąże się z końcem tego roku.

Izoblok informował w styczniu, że zawarł umowę inwestycyjną z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZAN, zarządzanym przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Wartość inwestycji funduszu w spółkę zależną Izobloku określono na 5 mln euro, z możliwością zwiększenia kwoty maksymalnie do 8 mln euro.

Do końca roku miało ziścić się szereg warunków zawieszających przewidzianych w umowie, a także miało zostać złożone przez Izoblok oświadczenie o celowości i zasadności dokonania przez fundusz inwestycji.

"Decyzja zarządu emitenta umotywowana jest w szczególności aktualną globalną sytuacją gospodarczą, a także opcją umożliwiającą rezygnację przez emitenta z dokonania inwestycji przez fundusz, zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej" - podano w komunikacie.

Jak podano w styczniowym komunikacie, fundusz miał zakupić istniejące udziały w kapitale zakładowym spółki Izoblok GmbH za łączną cenę 4,5 mln euro oraz objąć nowe udziały w podwyższonym kapitale zakładowym za 0,5 mln euro.

Horyzont czasowy inwestycji funduszu wynosić miał od sześciu do dziesięciu lat liczonych od dnia nabycia udziałów spółki. Odkupienie od funduszu udziałów miało nastąpić nie później niż po upływie dziesięciu lat od dnia zawarcia umowy. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki