REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Integer w ciągu kilku tygodni sfinalizuje akwizycję PGP - prezes

2014-05-28 17:43
publikacja
2014-05-28 17:43
Dodaj Bankier.pl w Google

Grupa Integer w ciągu kilku najbliższych tygodni sfinalizuje proces przejęcia Polskiej Grupy Pocztowej - poinformował PAP Rafał Brzoska, prezes Integera.

"Jesteśmy na końcowym etapie negocjacji przejęcia PGP i myślę, że do transakcji na pewno dojdzie i jest to kwestia najbliższych tygodni" - powiedział PAP Brzoska.

Polska Grupa Pocztowa powstała w 2006 roku i jest alternatywnym operatorem pocztowym świadczącym usługi doręczania przesyłek masowych nadawanych przez firmy i instytucje.

Na jesieni 2013 roku PGP wygrała przetarg na świadczenie usług pocztowych dla sądów i prokuratur w latach 2014-2015. W grudniu 2013 roku InPost, spółka z grupy Integer, podpisał dwuletnią umowę o współpracy z Polską Grupą Pocztową, związaną ze współpracą przy realizacji tego kontraktu.

Wakacje na giełdzie

Grupa Integer o planach przejęcia PGP informowała od lipca 2013 roku.

Prezes Brzoska podtrzymał chęć wprowadzenia biznesu logistyczno-pocztowego na warszawską GPW.

"Tempo procesu wprowadzenia biznesu logistyczno-pocztowego na GPW nie zależy wyłącznie od nas. Wiele czasu zajmują formalności związane m.in. z KNF. Spodziewam się, że realny termin debiutu to IV kw. 2014 r./I kw. 2015 r. Oczywiście będzie to sprzedaż części udziałów, bez emisji" - powiedział. (PAP)

kam/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki