REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

InPost podnosi ceny. Paczkomaty będą droższe

2023-02-10 10:56
publikacja
2023-02-10 10:56

InPost od 1 marca 2023 roku podniesie ceny usług dla klientów biznesowych i detalicznych - wynika z opublikowanego na stronie InPostu cennika.

InPost podnosi ceny. Paczkomaty będą droższe
InPost podnosi ceny. Paczkomaty będą droższe
fot. Kamil Zajaczkowski / / Shutterstock

Podwyżkę zapowiadał prezes Brzoska w styczniu tego roku podczas wizyty w Davos. "Zakładamy podwyżkę cen naszych usług w pierwszym kwartale. Mam nadzieję, że to będzie jedyna podwyżka w tym roku i podobnie jak w poprzednim roku mniejsza od inflacji. Największym znakiem zapytania jest wpływ embarga na diesla rosyjskiego od 1 lutego. Nie wiemy, czy coś się wydarzy z cenami ropy. Z Allegro, zgodnie z 7-letią umową w każdym kolejnym listopadzie będziemy dostosowywać poziom cen zgodnie z umową, czyli o kombinację wskaźnika inflacyjnego i wskaźnika wzrostu wynagrodzeń" - mówił.

Zgodnie z obowiązującym od marca 2023 r. cennikiem usługa Paczkomat 24/7 dla klienta biznesowego wynosić będzie 12,13 zł/13,76 zł/17,53 zł dla gabarytu A/B/C. Poprzedni cennik (obowiązujący od 1 maja 2022 r.) zakładał, że usługa kosztowała odpowiednio 10,19 zł/11,56 zł/14,73 zł.

Koszt usługi Manager Paczek dla klienta detalicznego wynosić będzie 16,99 zł/18,99 zł/20,99 zł dla gabarytu A/B/C. Wcześniej wynosiła odpowiednio 14,69 zł/15,69 zł/17,39 zł.

Grupa InPost dostarczyła w 2022 roku 744,9 mln przesyłek, czyli o 44 proc. więcej niż rok wcześniej.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
jojo12
Czytam te komentarze i szczerze mówiąc nie mogę uwierzyć, jak niektórzy ludzie myślą w kratkę. Może warto podejść do tego z innej strony? Paczkomaty to nie tylko dostarczenie paczki, ale też wiele innych kosztów jak utrzymanie i naprawy maszyn, opłaty za magazynowanie i obsługę klienta. Wszystko idzie w górę, więc chyba logiczne Czytam te komentarze i szczerze mówiąc nie mogę uwierzyć, jak niektórzy ludzie myślą w kratkę. Może warto podejść do tego z innej strony? Paczkomaty to nie tylko dostarczenie paczki, ale też wiele innych kosztów jak utrzymanie i naprawy maszyn, opłaty za magazynowanie i obsługę klienta. Wszystko idzie w górę, więc chyba logiczne że ceny usług też. Ehh.
itso_battlestar_point_g
efekt dopiera ? gratulacje :D
karbinadel
16,99 to już naprawdę drogo. Jeszcze niedawno taka paczka kosztowała 12,49 zł (do kwietnia 2022), więc wzrost jest sporo powyżej inflacji - wbrew temu, co twierdzi Pan Brzoska
zoomek
Obraź się, samemu zawieź. Wybierz tańszą konkurencję, wyślij gołębiem pcztowym - radź sobie. Jaki masz problem?
arzab
W tym żałosnym państewku mówienie jednego a robienie drugiego to już się zrobił standard, podobnie jak okłamywanie społeczeństwa !
kaszankanamaxa
17 złotych za dostawę paczuszki o wymiarach niewielkiej książki. Gratulacje! O całe 40 groszy taniej od Poczty. Kalkulowali to pewnie miesiącami aby być konkurencyjnymi...
boczekinvestmens
Nic się nie poradzi jak ma się coś wysłać.
I tak lepiej nadać w paczkomacie niż stać w kolejce, a do tego sporo lokalizacji jest.

ivankrakow odpowiada boczekinvestmens
Dokładnie
idź i stój na poczcie 30 minut w kolejce aby potem nadawac paczke przez kolejne 15 minut.
Nawet jak się zbliżyli do poczty, to poczta ze swoimi starymi systemami, zardzewiałymi procesami, przygotowanymi wyłącznie dla znacznej grupy emerytów ( którzy na emeryturze mają czas stać w okienkach po wpłacenie rachunkow
Dokładnie
idź i stój na poczcie 30 minut w kolejce aby potem nadawac paczke przez kolejne 15 minut.
Nawet jak się zbliżyli do poczty, to poczta ze swoimi starymi systemami, zardzewiałymi procesami, przygotowanymi wyłącznie dla znacznej grupy emerytów ( którzy na emeryturze mają czas stać w okienkach po wpłacenie rachunkow I kupienie krzyżowki) jest lata świetlne za inpostem.
Też nie lubię podwyżek, ale nie porównujmy świetnej usługi do komunistycznego molocha, którym nikt nie potrafi zarządzać
forfun odpowiada ivankrakow
nie twoja sprawa kto i w jakim wieku co lubi byś mówił im co mogą albo chcą robić.
z resztą opisu się zgadzam

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki