Ile można zarobić na dawaniu „korków”?

Średnie miesięczne zarobki polskiego korepetytora, który za lekcję bierze przeciętnie 32 zł, wynoszą 567 zł. Takie wnioski płyną z badania serwisu e-korepetycje.net przeprowadzonego w drugiej połowie sierpnia br.

- Podczas studiów udawało mi się zarobić nawet do 400 zł miesięcznie. W najlepszym okresie uczyłam dwójkę uczniów podstawówki i dwie osoby po trzydziestce, po 1 lub 2 godziny tygodniowo - mówi Marta, absolwentka UWM. - Młodsi (8 i 11 lat) potrzebowali nadrobić zaległości w szkole, podczas gdy starszym osobom zależało na podniesieniu kwalifikacji zawodowych - dodaje.

Kobiecy pomysł na biznes: korepetycje » Kobiecy pomysł na biznes: korepetycje
Z ankiety wynika, że bardziej przedsiębiorczymi korepetytorami są mężczyźni, którzy potrafią w ciągu miesiąca zarobić 694 zł, podczas gdy kobiety - o 176 zł mniej. W większości przypadków, bo dla prawie 77% ankietowanych, korepetycje są więc działalnością dodatkową, a nie głównym źródłem utrzymania. Mimo to na prowadzenie prywatnych lekcji wg danych z e-korepetycje.net, tylko w ostatnim roku zdecydowało się ponad 32 tys. osób.

Najlepsi wypracowali drugą pensję


Nie brakuje jednak takich, którzy z udzielania prywatnych lekcji potrafią wypracować ponad 1 tys. zł. To korepetytorzy z przynajmniej 10-letnim doświadczeniem (średni miesięczny dochód z udzielania korepetycji: 1188 zł), osoby na co dzień zatrudnione w szkołach prywatnych (1129 zł) oraz nauczyciele akademiccy (1048 zł).

Rekordziści potrafili zarobić na nieformalnym dokształcaniu innych średnio 2,5 tys. zł miesięcznie, a w najlepszych miesiącach prawie o połowę więcej (3-4 tys. zł). Tak obrotnymi korepetytorami okazali się wykładowcy akademiccy oraz nauczyciele w szkołach prywatnych. Granicę 2 tys. zł średnich zarobków z udzielania korepetycji przekroczyli także najbardziej doświadczeni korepetytorzy z ponad 10-letnim stażem.

Przedziały średnich zarobków korepetytorów - procentowy udział

 Przedziały średnich zarobków korepetytorów - procentowy udział

Najdrożej w metropoliach, najtaniej - na wsi


Jak kształtują się ceny? Przeciętny korepetytor inkasuje 32 zł za godzinną sesję. Najwyższe stawki obowiązują w metropoliach, tj. miastach powyżej 0,5 mln mieszkańców. Tam za 60 minut korepetycji nauczyciele biorą 36 zł. Najmniej żądają osoby udzielające prywatnych lekcji na wsiach i w średniej wielkości (50-200 tys. mieszkańców) miastach - po 29 zł.

 »Korepetycje w Polsce są tańsze niż w 2007 roku 


Z absolutnie największym wydatkiem muszą liczyć się ci, którzy chcą nadrobić braki pod okiem najbardziej doświadczonego korepetytora z nawet ponad 10-letnim doświadczeniem lub wykładowcy akademickiego, ten drugi za lekcję życzy sobie nawet 44 zł. Najniższą stawkę spośród prywatnych nauczycieli pobierają najmłodsi korepetytorzy (21 zł), którzy sami się jeszcze uczą w szkole ponadgimnazjalnej. U studentów stawka za 1 godzinę zegarową wynosi już średnio 28 zł.

Badanie zostało przeprowadzone w drugiej połowie sierpnia br. na 4368 spośród 103 tys. użytkowników zarejestrowanych w serwisie e-korepetycje.net. Są to głównie osoby młode w wieku 18-24 lat, które same jeszcze się uczą (studiują), a ich staż w udzielaniu korepetycji waha się od roku do trzech lat.

Średnie zarobki korepetytorów - tabela

 Średnie zarobki korepetytorów - tabela

/E-korepetycje.net
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rev

I jakby to obciążyć dochodowym i składką na NFZ to by się okazało, że większość pracuje na podatki i po odliczeniu dojazdu nic z tego nie ma. Na karcie bez NFZ może by państwo dostało parę złotych od godziny, ale przez NFZ nic nie dostaną.

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl