REKLAMA

Kobiecy pomysł na biznes: korepetycje

Barbara Sielicka2011-06-10 06:01
publikacja
2011-06-10 06:01
Kobiecy pomysł na biznes: korepetycje
Kobiecy pomysł na biznes: korepetycje
/ Bankier.pl

Gdy dziecko ma problemy w szkole i nie rozumie przerabianego materiału, wówczas rodzice decydują się na skorzystanie z usług korepetytora. Jednak jak wybrać tego najlepszego? Czym się kierować? Pomóc w tym może portal umożliwiający dopasowanie klientów do możliwości korepetytora.

O tym co można znaleźć w takim portalu, czy każdy może go założyć i jakie są tego koszty, rozmawiamy z Dianą Drozda, założycielką Korker.plInternet to przyszłość, czy dlatego zdecydowała się Pani na biznes w sieci?

Tak, chociaż przede wszystkim chodziło o czysto ekonomiczny punkt widzenia - prowadzenie biznesu w sieci ma relatywnie niskie koszty rozpoczęcia takiej działalności oraz nieporównywalnie mniejsze koszty stałe od działalności prowadzonej w realu.

Dodatkowo internet umożliwia dotarcie do znacznie szerszej grupy odbiorców i potencjalnych klientów o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu działalność prowadzona w internecie nie jest narażona na tak duże ryzyko niepowodzenia.

Z kolei patrząc poprzez pryzmat założonego przeze mnie portalu, podstawową zaletą internetu jest usprawnienie komunikacji. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu wiedza i informacja stały się mobilne jak nigdy dotąd, a ich przepływ jest niezakłócony, płynny i błyskawiczny.

W czym ma pomóc portal Korker.pl?

Ma być wirtualnym miejscem w sieci, w którym osoby poszukujące wiedzy (uczniowie) będą mogli nawiązać kontakt z tymi, którzy ją posiadają (korepetytorami i nauczycielami). Serwis Korker.pl ułatwi uczniom i rodzicom odnalezienie najlepszego korepetytora w ich okolicy. Będzie to udogodnieniem logistycznym dla korepetytorów, którzy nie będą musieli daleko dojeżdżać na lekcje, ale również przyniesie oszczędności finansowe rodzicom, ponieważ cena korepetycji wzrasta wraz z odległością, jaką korepetytor musi pokonać do ucznia.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Kobiece pomysły na biznes:

» Kartonowe zabawki
» Wynajem wirtualnych biur
» Projektowanie wnętrz
» Personal shopper
» Dodatki do pokoi dziecięcych
» Warsztaty fotografii dziecięcej
» Gabinet modelowania sylwetkiPonadto do tej pory wszelkie źródła ofert korepetytorów nie były miarodajne. Nawet pomoc wyszukiwarek internetowych nie spełnia oczekiwań osób poszukujących korepetytora – jak spośród grupy prywatnych nauczycieli dostępnych w naszym mieście wybrać tego najlepszego? Powierzenie edukacji dziecka w ręce obcej osoby, to trudna decyzja, dlatego nie powinna być podejmowana „na chybił trafił”. Dzięki rankingowi korepetytorów decyzja ta będzie dużo łatwiejsza. Ponadto zarówno uczniowie, jak i ich rodzice będą mogli uzyskać  pomoc w rozwiązaniu zadania domowego od profesjonalisty, wraz z jego wskazówką do poruszonego zagadnienia.


Jak działa Korker.pl?

Korepetytor tworzy swój profil, na który otrzymuje informacje o pojawiających się zadaniach z jego obszaru zainteresowań i na jego poziomie nauczania. Za udzielenie odpowiedzi i wskazówki do rozwiązania otrzymuje jeden punkt. Jeśli jego odpowiedź spodoba się uczniowi może otrzymać kolejne 4 punkty, co pozwoli mu na zajęcie wyższej pozycji w rankingu. Z kolei uczeń dodaje zadanie na portalu poprzez wpisanie jego treści lub dołączenie pliku tekstowego albo skanu. Informację o udzieleniu odpowiedzi otrzymuje na swoją skrzynkę pocztową i dopiero wtedy wysyła wiadomość sms, dzięki której uzyskuje dostęp do wszystkich rozwiązań swojego zadania.

W jaki sposób będzie tworzony ranking najlepszych prywatnych nauczycieli? Jaka jest pewność, że będzie to rzetelne i bezbłędne zestawienie?


Diana Drozda, właścicielka korker.pl

Na stronie dostępne są dwie formy oceny korepetytorów. Pierwsza to ranking tworzony na podstawie ilości i jakości rozwiązań zadań domowych. Uczeń może korepetytorowi zarówno przyznać dodatkowe 4 punkty za trafne i jasne wytłumaczenie zadania, jak również może mu odjąć 4 punkty, jeśli odpowiedź go nie usatysfakcjonuje. Dlatego pozycja w rankingu będzie odzwierciedlała jakość odpowiedzi i umiejętnych wyjaśnień udzielonych przez korepetytora. Co istotne, korepetytorom zależy na tym, aby udzielać  tylko poprawnych i jak najlepszych odpowiedzi, ponieważ pozycja w rankingu realnie wpływa na stopień zainteresowania ich usługami.

Druga forma oceny to indywidualna opinia ucznia lub rodzica, który skorzystał z usług korepetytora. Ocenę w skali pięciostopniowej można wystawić w trzech kategoriach: wiedza, umiejętność jej przekazania i zdolność zmotywowania ucznia. Następnie informacja ta jest dostępna dla osób poszukujących korepetytora.

Ile pieniędzy potrzebowała Pani na start takiego serwisu i skąd je Pani pozyskała?

Budowa serwisu została sfinansowana z dotacji unijnej, którą otrzymałam w projekcie „Małopolski Biznesmen II” zorganizowanym przez Sądecką Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Projekt ten prowadzony jest w ramach PO Kapitał Ludzki Działanie 6.2. „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”. Otrzymałam pełną kwotę dofinansowania - wynosiła ona 40 tys. złotych. Dodatkowo beneficjenci ostateczni otrzymywali przez 6 pierwszych miesięcy prowadzenia działalności wsparcie pomostowe, przeznaczone np. na opłaty składek do ZUS.

Na czym ma zarabiać Korker.pl?

Serwis został tak przemyślany, aby miał kilka źródeł przychodu. Jak w przypadku praktycznie każdego serwisu jest to oczywiście atrakcyjna powierzchnia reklamowa, ze ściśle określoną grupą docelową. Ponadto korker.pl będzie czerpał zyski z usług premium opłacanych za pomocą sms. Są to: wyróżnienie ogłoszenia korepetytora, uzyskanie pomocy w rozwiązaniu zadania domowego oraz możliwość wystawienia dodatkowej opinii korepetytorowi na jego profilu.

Co sprawiło Pani największe trudności przy zakładaniu firmy, a co sprawia obecnie?


W moim krótkim doświadczeniu z biznesem zaskoczyło mnie zainteresowanie mediów moim przedsięwzięciem. Przedstawiły one działalność mojego serwisu w subiektywny sposób, ignorując jego pozytywne aspekty. Musiałam bardzo szybko nauczyć się występowania w roli „adwokata portalu”, a pogodzenie tej funkcji z obowiązkami prowadzenia i rozwijania nowopowstałej firmy stwarzało ryzyko rozproszenia uwagi i pominięcia rzeczy istotnych. Korker.pl to projekt-wyzwanie, który jest dla mnie doskonałą lekcją, ale niestety do tego przedmiotu, bardzo ciężko znaleźć korepetytora a może raczej mentora.

Jak wygląda konkurencja wśród portali związanych z korepetycjami?


Do tej pory portale zajmujące się pośredniczeniem między korepetytorami a poszukującymi nauczyciela uczniami lub ich rodzicami tworzyły bazę korepetytorów, wśród których można było znaleźć grupę tych, którzy spełniają nasze kryteria. Często w wynikach wyszukiwania na tych portalach uzyskuje się liczną grupę korepetytorów, co jest oczywiście zaletą, jednak dokonanie wyboru odpowiedniego nauczyciela pozostaje w gestii poszukującego.

Brak rankingu korepetytorów sprawia, że wyboru dokonuje się „na chybił trafił”. Korker.pl idzie o krok dalej – tworzy ranking prywatnych nauczycieli, dlatego udostępnia nie tylko listę dostępnych korepetytorów, ale również informację o tym, który z nich jest najlepszy - najchętniej pomaga w odrabianiu zadań domowych i posiada umiejętność jasnego i zwięzłego wytłumaczenia swoich rozwiązań.

Co jest kartą przetargową tego portalu?


Serwis będzie dla rodziców alternatywą dla drogich korepetycji – nie każdego stać na wydatek 40-50 złotych za cotygodniową lekcję, a taka doraźna pomoc korepetytora w zadaniu domowym może okazać się zbawienna.

Z kolei korepetytorzy będą mogli w serwisie zareklamować swoje usługi, dzięki prostej w obsłudze wyszukiwarce będzie ich łatwo znaleźć, więc będą mogli w łatwy sposób pozyskać  nowych uczniów. Najaktywniejsi korepetytorzy, znajdujący się na górze rankingu będą mogli posłużyć  się tym statusem jako dowodem na posiadaną wiedzę i umiejętność  jej przekazania.

Czy uważa Pani, że korker.pl odniesie sukces i będzie popyt na jego usługi?

Serwis Korker jest nawiązaniem do 3 zalet e-learning'u: wygody logistycznej, niższej ceny usług oraz ich efektywności, wynikającej z możliwości swobodnego doboru poziomu nauczania do potrzeb ucznia. Są to istotne zalety serwisu, dzięki którym można przewidywać jego powodzenie. Wyszukiwarka została usprawniona przez zintegrowanie jej z systemem ocen i stworzenie rankingu, oferta serwisu będzie korzystną cenowo alternatywą dla drogich korepetycji, a dzięki zaangażowaniu korepetytorów na portalu będzie można uzyskać doraźną pomoc profesjonalistów z wybranego zagadnienia.

Są to oczywiste usprawnienia dotychczasowych propozycji dostępnych na rynku, które rozwiążą problemy użytkowników i spełnią ich oczekiwania. Już otrzymujemy mail'e od rodziców chwalących sobie ofertę serwisu – jest to najlepszym sygnałem, że jest to dobry kierunek rozwoju.

Dziękuję za rozmowę.

Jeżeli masz ciekawy pomysł na biznes i go realizujesz - napisz do redakcji i podziel się z czytelnikami swoim doświadczeniem.


Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~krytyczny
Niech mi ktoś odpowie: Kto pisał ten artykuł? Czy napisała go sama Pani Drozda, bo tak to właśnie wygląda. A czy może jest to artykuł sponsorowany - w takim razie powinno to być jasno napisane.
~frigo
Są setki podobnych stron, część z nich lepsza, bardziej użyteczna i przejrzysta, do tego lepiej wypozycjonowane, a przez to popularniejsze. ciekawe dlaczego akurat ta została opisana.
~Jur
Proszę pokazać gdzie tak naprawdę potrzeba ludzi z wyższym wykształceniem . Co niby mają robić jak praktycznie nie ma już zakładów pracy tylko armia urzędników . Wszystkie zagraniczne firmy przywożą swoich od dyrektora do mistrza . Po co mało zdolnemu dziecku dawać korepetycje .Po co ma kończyć studia po których i tak pracy nie dostanie Proszę pokazać gdzie tak naprawdę potrzeba ludzi z wyższym wykształceniem . Co niby mają robić jak praktycznie nie ma już zakładów pracy tylko armia urzędników . Wszystkie zagraniczne firmy przywożą swoich od dyrektora do mistrza . Po co mało zdolnemu dziecku dawać korepetycje .Po co ma kończyć studia po których i tak pracy nie dostanie [ ambicje i mrzonki ] rodziców . Wszystko się zmieniło , a nikt tego nie dostrzega i dalej brnie w gówno . z tego wszystkiego wyszła masówka . Naprawdę liczy się tylko układ nic więcej .
~ma
kolejne unijne badziewie zbudowane w celu wyłudzenia dotacji
~pod_wrażeniem
Ależ ci Polacy są zawistni.
~dflgk.,/.
zejdźcie na ziemię i przestańcie pisać takie bzdury. Korki za 50 zł /h ??? kto da tyle. Studenci na lewo robią to za pół ceny :) a w czym pomoże serwis? lepsza bedzie wiarygodność korepetytora? w jaki sposób zweryfikowana? grubością portfela??? żal

Powiązane: Kobiecy pomysł na biznes

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki