ISIS oferuje milion dolarów za zabicie walczącej z nimi Dunki

Joanna Palani dla wielu Kurdyjek stała się symbolem kobiety walczącej z tzw. Państwem Islamskim. Nic więc dziwnego, że ISIS oferuje milion dolarów nagrody za jej głowę. Tymczasem w Danii Palani grozi więzienie.

Joanna Palani to słynna na Bliskim Wschodzie 23-letnia obywatelka Danii, która wyjechała z Europy, aby walczyć z tzw. Państwem Islamskim. Dunka dołączyła do Kurdów w Syrii w 2014 r. Siły kurdyjskie przeciwstawiają się zarówno reżimowi Baszara al-Asada, jak i ISIS. Jak podaje portal Al-Arabiya.net, Europejka chwyciła za karabin i walczyła z bojownikami IS zarówno na froncie syryjskim, jak i irackim.

Przypomnijmy, że wśród Peszmergów, czyli bojowników kurdyjskich nie brakuje kobiet. Już od dłuższego czasu w mediach krążyły historie o tym, że dżihadyści boją się Kurdyjek jak ognia. Śmierć z ich ręki miała im rzekomo uniemożliwiać dostanie się do raju. To ponoć tylko pogłoski, jednak nie zmienia to faktu, że ISIS nie przepada za uzbrojonymi kobietami.

A już z pewnością takimi jak Joanna Palani, która powiedziała, że „żołnierzy ISIS bardzo łatwo się zabija”. Dunka, która – jak podaje Iran Front Page – ma kurdyjsko-irańskie korzenie, była bardzo popularną osobą w mediach społecznościowych, a jej zdjęcia w rynsztunku bojowym były chętnie rozsyłane wśród potencjalnych bojowników i bojowniczek kurdyjskich. Nic więc dziwnego, że tzw. Państwo Islamskie wydało nagrodę za jej głowę, i to nie małą – milion dolarów.

Dżihadyści wzywają do popełnienia zbrodni swoich zwolenników w Europie, bo to właśnie tu przebywa aktualnie wspomniana 23-latka. Joanna Palani trafiła do aresztu w Kopenhadze na mocy przepisów, które zabraniają Duńczykom walczyć w zagranicznych siłach zbrojnych. Prawo to miało być początkowo wymierzone w obywateli dołączających do ISIS.

Prawnik Palani, cytowany przez „Guardiana”, twierdzi, że zarzuty wobec jego klientki są absurdalne. Podobnie sama Dunka, która w poście na Facebooku stwierdziła, że działania duńskich władz to swoisty paradoks: „Jak mogę być zagrożeniem dla Danii i innych krajów, skoro byłam żołnierzem armii, którą Dania szkoli i wspiera w walce z tzw. Państwem Islamskim?”.  

Dunce grożą 2 lata więzienia. Obecnie przygotowuje się do obrony przed sądem. Przypomnijmy, że duńskie służby szacują, iż do Syrii wyjechało 128 Duńczyków. Większość z nich dołączyła do ISIS. Spośród nich do kraju miały wrócić 64 osoby.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~lolopindolo

Szwecja tworzy dla powracających "weteranów" z ISIS będących obywatelami Szwecji, ośrodki resocjalizacyjne, żeby wyleczyć ich traumę spowodowaną popełnionymi mordami i przywrócić na łono Ojczyzny... Nie skomentuję poziomu umysłowego lewackich sił w Szwecji, bo admin wytnie...

! Odpowiedz
1 1 ~dar

po co ci ludzie żyja sami sraja w domach sa prostakami i niby w imię ich boga zabijają szok!!!

! Odpowiedz
10 7 ~sex

Mogłaby do mnie strzelać taka suczka

! Odpowiedz
2 3 ~stress

Tak zamachowiec dostanie ale milion razy w ryj.

! Odpowiedz
2 1 ~as

za jakiegos rzekomego szefa ISI USA oferuje 25 x wiecej a po ciuchu z tego co slychac wspieraja ISIS. A dzieki Turcji ISIS sprzedaje rope. Generalnie jednak ze wsparciem x krajow to kasa ISIS jest nadal marna w porownaniu do mozliwosci Rosji.

! Odpowiedz
1 12 ~informatyk

Zaokrąglili sobie liczby do pełnych (128, 64), zamiast pisać precyzyjnie...

! Odpowiedz
7 19 ~kiloluzu

He he taka z niej dunka jak ze mnie japończyk hehe

! Odpowiedz
1 15 ~Koniec_jest_blisko

128 islamistów wyjechało, połowa wróciła, jeżdżą sobie w tę i nazad jak im się podoba... Ale przecież nic, zupełnie nic z tym nie możemy zrobić...

! Odpowiedz
3 13 ~Tomeczek_888

I tak powoli Dania zostanie wciągnięta do wojny z islamistami. Ale to nie ważne, ważne żeby Izrael był w niezaangażoawany :-)

! Odpowiedz
3 9 ~zielaty

ISIS, który ucina głowy ludziom uwaga, boi się jakiejś dunki, która wrzuciła sobie fotkę z karabinem na Twittera.. żart.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil