REKLAMA

Hiszpania zaskarży decyzję FIFA o powiększeniu mistrzostw

2017-01-10 16:13
publikacja
2017-01-10 16:13

Hiszpania krytykuje decyzję FIFA o zwiększeniu z 32 do 48 liczby uczestników piłkarskich mistrzostw świata. Jak informuje dziennik sportowy "Marca" Javier Tebas, prezes hiszpańskiej Ligi Zawodowej Piłki Nożnej zapowiedział, że zaskarży decyzję Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej do dwóch Trybunałów Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pierwszy turniej w nowej formule ma zostać rozegrany w 2026 roku.

fot. / / FORUM

Zgodnie z nowymi zasadami mundial trwać będzie 32 dni, podczas których zostanie rozegranych 80 spotkań. Tak długie mistrzostwa świata - zdaniem prezesa Ligi Zawodowej Piłki Nożnej - będą nielegalną konkurencją wobec rozgrywek narodowych. Zaś zwiększenie liczby uczestników obniży jakość spotkań. Dlatego - jak donosi "Marca" - Javier Tebas ma zaskarżyć decyzję FIFA do trybunałów w Lyonie i Brukseli, gdzie rozstrzygane są przede wszystkim sprawy dotyczące prawa konkurencji.

Pomysłu zwiększenia liczby drużyn nie pochwaliła też hiszpańska prasa sportowa. "Mamy mundial dla biednych" - tytułuje "Marca". A "Mundo Deportivo" donosi, że zyski z nowego mundialu wynieść mają 600 milionów euro. "Czy przypadkiem nie o to chodzi?" - pyta autor artykułu. I zapewnia, że nie przekonują go pozytywne opinie Samuela Etoo, Carlesa Puyola i Diego Maradony.

Naczelna Redakcja Sportowa PR/ d/ E. Wysocka/ mg

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~jjj
w związku z czym wynagrodzenia dla piłkarzy za awans do mistrzostw znowu wzrosną ... i znowu będzie można odtrąbić "histeryczny" sukces
~Eskimos
No to będzie mundial na pół roku
~Eskimos
I zagra sobie wreszcie Fidżi z Brazylią.
~obserwator
to już żadne mistrzostwa to tylko bedzie turniej,ktory to juz nie ten prestiz bedzie co do tej pory
federacji pikarskich wszystkich na świecie jest okolo 200 prawie 50 bedzie gralo odliczajac amatorskie federacje jak samoa amerykanska,wyspy cooka czy chocby san marino oraz gibraltar ,profesjonalnych federacji bedzie okolo 130
to już żadne mistrzostwa to tylko bedzie turniej,ktory to juz nie ten prestiz bedzie co do tej pory
federacji pikarskich wszystkich na świecie jest okolo 200 prawie 50 bedzie gralo odliczajac amatorskie federacje jak samoa amerykanska,wyspy cooka czy chocby san marino oraz gibraltar ,profesjonalnych federacji bedzie okolo 130 czyli 50 bedzie gralo 80 nie,zatem eliminacje traca jakikolwiek sens zresztą jak i sam turniej.
w ameryce pd jest 10 federacji czyli pewnie beda miec przyznanych 8 miejsc i tylko boliwia,peru badz wenezuela nie beda sie kwalifikowac co 4 lata wymieniajac sie miejscami.
dla mnie to i tak bez znaczenia bo mistrzostwa w katarze bojkotuje,strajkujac w ten sposob ze nie bede ich ogladal ze wzgledu na korupcje w ich przyznaniu,wywroceniu kalendarza ligowego do gory nogami i braku atmosfery w 2 milionowym pustynnym zadupiu.
Jesli Trybunaly nie pomoga Hiszpanii proponuje by turniej zbojkotowalo 31 pozostalych federacji z Rnkingu Fifa i pomiedzy soba rozegraly turniej o oficjalne mistrzostwo swiata FIFA niech sobie organizuje swoje mistrzostwa bez 32 najlepszych federacji swiata.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki