REKLAMA

Grupa Kęty nie będzie na razie szukać chętnych do kupna Segmentu Opakowań Giętkich

2021-09-17 15:54
publikacja
2021-09-17 15:54
Grupa Kęty nie będzie na razie szukać chętnych do kupna Segmentu Opakowań Giętkich
Grupa Kęty nie będzie na razie szukać chętnych do kupna Segmentu Opakowań Giętkich
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Grupa Kęty, po zakończeniu procesu rozpoznania zainteresowania potencjalnych inwestorów nabyciem Segmentu Opakowań Giętkich (SOG) i decyzji o nieprzyjmowaniu ich ofert, obecnie nie planuje inicjować go ponownie. W przypadku otrzymania interesującej oferty w przyszłości, grupa rozpatrzy ją zgodnie ze standardowym podejściem - poinformował PAP Biznes dyrektor ds. relacji inwestorskich spółki Michał Malina.

"Rozpoczęcie procesu, jak to sygnalizowaliśmy nie wynikało z bieżącej potrzeby lecz sprawdzenia jednej z opcji, która teoretycznie mogła przynieść akcjonariuszom dodatkowe korzyści. Ponieważ oferty nie umożliwiały osiągnięcia takiej premii, proces został zakończony i na chwilę obecną nie planujemy go inicjować ponownie. Niemniej jednak, w przypadku otrzymania interesującej oferty w przyszłości, rozpatrzymy ją zgodnie ze standardowym podejściem" - poinformował Malina.

W czwartek Grupa Kęty podała, że w oparciu o przeprowadzoną analizę otrzymanych ofert nabycia Segmentu Opakowań Giętkich (SOG) zdecydowała o zakończeniu procesu rozpoznania zainteresowania potencjalnych inwestorów nabyciem segmentu i że nie przyjmie złożonych ofert.

Kęty przypomniały, że transakcja mogła zostać zrealizowana, gdyby akcjonariusze uzyskali w jej wyniku premię ponad wartość, którą SOG generuje funkcjonując w ramach grupy.

Malina poinformował PAP Biznes, że fakt zakończenia procesu nie powoduje automatycznie konieczności aktualizacji strategii SOG przyjętej w grudniu 2020 roku.

"Zgodnie z wewnętrznymi procedurami spółka co roku, w ramach przygotowania rocznego budżetu, weryfikuje czy realizowana strategia w adekwatny sposób odpowiada na potrzeby interesariuszy. Dodatkowo staramy się szybko reagować na pojawiające się szanse lub ewentualne ryzyka. Tym samym, strategia Segmentu Opakowań Giętkich będzie podlegała temu procesowi w najbliższym czasie" - dodał.

Zgodnie z przyjętą w zeszłym roku strategią, sprzedaż SOG w 2025 r. ma wzrosnąć do 1.070 mln zł. Segment ten w pierwszym półroczu 2021 r. odpowiadał za 589,6 mln zł przychodów. EBITDA segmentu wyniosła w tym okresie 178,4 mln zł.

Dyrektor ds. relacji inwestorskich w odpowiedzi na pytanie PAP Biznes, czy Grupa Kęty planuje w perspektywie realizacji strategii do 2025 r. zmiany w swojej strukturze odpowiedział: "Nie mamy takich planów. Podział na trzy segmenty wydaje się optymalny".

Segmenty, które w swojej działalności wyróżnia grupa to: Segment Wyrobów Wyciskanych, Segment Systemów Aluminiowych oraz Segment Opakowań Giętkich. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki