REKLAMA

Grupa Emmerson złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości

2020-09-01 15:12
publikacja
2020-09-01 15:12
Grupa Emmerson złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości
Grupa Emmerson złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Notowany na NewConnect Emmerson złożył wniosek o upadłość. Zarząd pośrednika w handlu nieruchomościami tłumaczy, że ma to związek z pandemią koronawirusa.

- Zarząd Emmerson Realty S.A. z siedzibą w Warszawie (w nawiązaniu do raportu ESPI nr 2/2020 z 24 czerwca 2020 r. w sprawie negatywnego wpływu pandemii na wyniki Spółki oraz raportu bieżącego EBI 5/2020 z 7 sierpnia 2020 r., informuje o złożeniu (za pośrednictwem Poczty Polskiej) w dniu 31.08.2020 r. przez zarząd Spółki do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wniosku o ogłoszenie upadłości Spółki - informuje spółka w raporcie bieżącym.

Powodem złożenia wniosku jest - jak tłumaczy zarząd - utrata przez Spółkę zdolności do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. - Decyzja Zarządu o złożeniu wniosku była wynikiem szczegółowej analizy sytuacji finansowej Spółki i jej perspektyw gospodarczych, które uległy istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła Spółce prowadzenie działalności gospodarczej w dotychczasowej skali i tym samym podjęcie działań naprawczych, które były zaplanowane przed wybuchem pandemii - czytamy w raporcie.

O problemach finansowych Emmerson informował już w czerwcu. - Według wiedzy Emitenta na dzień publikacji niniejszego raportu, skutki epidemii koronawirusa będą miały istotny negatywny wpływ na przyszłe wyniki i działalność Grupy, w szczególności w segmencie doradztwa i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Zarząd przewiduje, że w związku z wynikami w II kwartale 2020 roku spadek sprzedaży Emitenta w I półroczu 2020 r. wyniesie ponad 50 proc. w stosunku do wartości sprzedaży w I półroczu 2019 r - informowano 24 czerwca.

fot. / / Bankier.pl

7 sierpnia GPW zawiesiła notowania akcji Emmersona. Przyczyną był brak publikacji raportu za 2019 rok. Raport nie pojawił się do dziś, spółka nie przekazała także jeszcze raportu za II kwartał 2020 roku. W ostatnim dniu notowań - 4 sierpnia - za jedną akcję spółki płacono 4,05 gr, w sumie wycena sięgała 1,2 mln zł.

Warto dodać, że spółka słabo radziła sobie jeszcze przed koronawirusem. Od I kwartału 2019 kwartał w kwartał notowała ona straty, suma aktywów spadła do 6,4 mln zł z 16,4 mln zł jeszcze przed trzema laty. Przychody, które w 2018 regularnie przekraczały poziom 3 mln zł kwartalnie, po III kwartale 2019 ani razu nie przekroczyły 2 mln zł.

AT

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (24)

dodaj komentarz
zenon_czosnek
Świetna wiadomość. Fajansiarze pokroju Emersona, home broker czy open finance w ogóle nie powinni na rynku się pojawić.
exio
Tak im te ceny nieruchomości rosły, że aż ich przygniotły.
ajsa
A może tak się ludzie do wyprzedaży mieszkań rzucili :)) Pośrednik zarabia bez względu na to czy ceny rosną czy maleją.
exio odpowiada ajsa
A niech Ci będzie.
shadow_xx odpowiada ajsa
Próbujesz zaklinać rzeczywistość? Czy jesteś jednym z tych pośredników?

Pośrednik zgarnia marżę od sprzedanej nieruchomości, ale skoro nie ma ruchu w biznesie to skąd ma być dochód?

Kilka dni temu był artykuł, że spadła ilość udzielanych kredytów hipotecznych. I jeszcze spadnie, bo banki zaostrzyły warunki udzielenia
Próbujesz zaklinać rzeczywistość? Czy jesteś jednym z tych pośredników?

Pośrednik zgarnia marżę od sprzedanej nieruchomości, ale skoro nie ma ruchu w biznesie to skąd ma być dochód?

Kilka dni temu był artykuł, że spadła ilość udzielanych kredytów hipotecznych. I jeszcze spadnie, bo banki zaostrzyły warunki udzielenia takiego kredytu. Skoro spadła ilość udzielanych kredytów to jak ma się utrzymać ilość sprzedanych mieszkań?
kapitaneo odpowiada ajsa
A może skoro brak kupujących to jak sprzedający (ofert sprzedaży jest rekordowa ilość) ma sprzedać a pośrednik zarobić? Ostatnie dane z II kw. '20 mówią o 64%!! spadku ilości transakcji na rynku pierwotnym.
anna_domagalczyk odpowiada ajsa
Zarabia na wszystkim i jeszcze bankrutuje? Ciekawa koncepcja :-))) Byłby plus za nowatorskie podejście, ale brak logiki to nie jest absurdalny humor tylko ...
bialy_kruk
Covid swoją maskę zdejmie za 2 lata i wtedy zobaczymy prawdziwą twarz kryzysu.
xxpp
Covid nie ma większego znaczenia. Firmy zaczęły padac już kilka lat temu. Ta z artykułu ma problemy od 2014.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki