Grupa Azoty przedłużyła z PGNiG kontrakty o łącznej wartości ponad 8 mld zł

2019-05-23 15:28
publikacja
2019-05-23 15:28

Spółki Grupy Azoty przedłużyły do końca września 2022 roku kontrakty dwustronne do umowy ramowej na zakup gazu od PGNiG. Całkowita wartość kontraktów może wynieść ponad 8 mld zł w ciągu czterech lat - podały spółki Grupy Azoty oraz PGNiG w komunikatach.

/ Grupa Azoty

Kontrakty przedłużyła Grupa Azoty oraz jej spółki zależne: Zakłady Azotowe "Puławy", Zakłady Chemiczne "Police", Zakłady Azotowe "Kędzierzyn", Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol".

Wartość kontraktu PGNiG z Zakładami Azotowymi "Puławy" szacowana jest na około 4,1 mld zł w ciągu czterech lat, a kontraktu z Zakładami Chemicznymi "Police" na około 2,12 mld zł.

Podstawą kalkulacji formuły cenowej w kontraktach są rynkowe wartości indeksów cen gazu.

W kwietniu 2016 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło z Grupą Azoty umowę ramową na dostawy maksymalnie 4,5 mld metrów sześciennych gazu za około 3,3 mld zł.

Kontrakty indywidualne, zawarte w czerwcu 2017 roku, pomiędzy PGNiG a pięcioma spółkami z Grupy Azoty, przewidywały możliwość przedłużenia okresu ich obowiązywania o 2 lata.

Umowa pomiędzy PGNiG i spółkami z Grupy Azoty ma charakter otwarty i umożliwia zawieranie w przyszłości dodatkowych kontraktów na kolejne wolumeny. 

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki