REKLAMA

Grupa Archicom obniża cel sprzedażowy na '18; chce utrzymać poziom sprzedaży lokali z ub. r.

2018-08-16 08:08
publikacja
2018-08-16 08:08
Archicom

Grupa Archicom obniża cel sprzedażowy na 2018 rok. Chce utrzymać poziom sprzedaży lokali z ubiegłego roku, gdy nabywców znalazło 1.431 mieszkań - podała spółka w komunikacie. Wcześniej grupa planowała, że sprzeda w tym roku 1.650 lokali.

Spółka podała, że wpływ na decyzję zarządu o weryfikacji zakładanego wcześniej celu wzrostu sprzedaży o 15 proc. mają aktualne warunki rynkowe oraz przesunięcie na 2019 r. rozpoczęcia części planowanych w tym roku projektów.

"Część z zaplanowanych na ten rok projektów rozpoczniemy w 2019 r., dlatego zdecydowaliśmy się na weryfikację wcześniejszych założeń. Podstawą naszej decyzji jest rewizja rynkowa cen, oparta na analizach kosztowych procesu inwestycyjnego, szczególnie cen gruntów oraz wykonawstwa, a także wydłużające się procesy administracyjne" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Archicomu Krzysztof Andrulewicz.

Grupa Archicom posiada obecnie w swoim portfelu kilkanaście projektów mieszkaniowych we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz Trójmieście. W pierwszym półroczu 2018 r. uruchomione zostały kolejne etapy osiedli Browary Wrocławskie, Cztery Pory Roku, Forma, Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu oraz inwestycji Przylesie Marcelin w Poznaniu. Do oferty, w której znajduje się aktualnie około 2.000 lokali, trafiły łącznie 834 lokale.

Deweloper podał, że jego bank gruntów pozwala na realizację dodatkowych ponad 5.600 lokali. W drugim półroczu 2018 r. planowane jest uruchomienie kilku kolejnych projektów.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki