REKLAMA
Tylko u nas

Gi Group nie planuje podniesienia ceny w wezwaniu na akcje Work Service

2021-05-06 13:04
publikacja
2021-05-06 13:04
Gi Group nie planuje podniesienia ceny w wezwaniu na akcje Work Service
Gi Group nie planuje podniesienia ceny w wezwaniu na akcje Work Service
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Gi Group ocenia, że zaproponowana w ogłoszonym w marcu wezwaniu na sprzedaż akcji Work Service cena, w wysokości 1,45 zł za papier, jest godziwa i nie zamierza jej podnosić - poinformowało Gi Group w komunikacie prasowym.

"Obecnie Work Service pilnie potrzebuje podjęcia szeregu decyzji zarządczych, operacyjnych i strategicznych, aby zapewnić sobie stabilność w przyszłości i zacząć generować wartość dla wszystkich interesariuszy. Decyzje te mogą jednak zostać podjęte tylko przy silnym i przejrzystym zarządzaniu spółką. Dlatego właśnie ogłosiliśmy wezwanie do sprzedaży akcji Work Service, którego termin upływa 11 maja; dzięki niemu chcemy zdobyć większą kontrolę nad spółką i w tym sensie wycofanie Work Service z notowań na GPW jest tylko warunkiem wstępnym, który da nam możliwość szybkiego i skutecznego działania dla jej dobra. Biorąc pod uwagę obecną sytuację spółki, oferowana przez nas cena w wysokości 1,45 zł jest godziwa i nie zamierzamy jej podnosić" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Gi Group Stefano Colli-Lanzi.

W czwartek ok. godz. 12.55 akcje Work Service wyceniane są na 1,442 zł za sztukę.

Prezes dodał, że w przypadku, gdyby wezwanie nie zakończyło się sukcesem i nie doprowadziło do wycofania Work Service z giełdy, Gi Group rozważy podjęcie wszelkich możliwych działań w celu zapewnienia spółce większej stabilności finansowej, takich jak np. planowana konwersja długu na akcje lub ewentualne podwyższenia jej kapitału w przyszłości.

Gi Group nabył większościowy pakiet akcji Work Service w sierpniu 2020 r. i ma obecnie 50,58 proc. udziału w kapitale zakładowym.

W połowie marca 2021 r. grupa wezwała do sprzedaży 32.329.628 akcji Work Service, stanowiących 49,29 proc. akcji, po 1,45 zł za sztukę. W końcu marca zwiększyła liczbę akcji w wezwaniu do 32.492.878. Akcje te stanowią 49,42 proc. akcji spółki.

W kwietniu wzywający przedłużył do 11 maja (z 4 maja) termin zakończenia przyjmowania zapisów w wezwaniu.

W 2020 r. Work Service wykazała skonsolidowane przychody w wysokości 1.008 mln zł, skonsolidowany zysk operacyjny w wysokości 11,4 mln zł oraz skonsolidowaną stratę w wysokości 11,3 mln zł.

"Dzięki pozyskaniu w sierpniu zeszłego roku Gi Group jako inwestora strategicznego, spółka była w stanie ustabilizować swoją sytuację finansową i skupić się na nowych możliwościach rozwoju biznesu. Mimo to w raportowanym okresie kapitał własny Work Service spadł do poziomu -6 mln zł, co oznacza, że bez dalszego wsparcia zewnętrznego, w jakiejkolwiek formie, ze strony Gi Group sytuacja spółki nie pozostanie stabilna w długim okresie" - napisano w czwartkowym komunikacie. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki