Getin Bank zwolni do 150 pracowników we Wrocławiu

analityk Bankier.pl

Getin Bank przenosi Centrum Operacji Bankowych z Wrocławia do jednostek zlokalizowanych w Jastrzębiu Zdroju i Warszawie – dowiedziała się redakcja Bankier.pl. W związku z tym bank zgłosił zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych, które obejmą do 150 osób.

Getin Bank podjął decyzję o przeniesieniu procesów operacyjnych realizowanych przez Centrum Operacji Bankowych z Wrocławia do oddziałów zlokalizowanych w Jastrzębiu Zdrój i Warszawie. Pracownikom zaproponowano przeniesienie się za pracą do nowych jednostek.

Pracownikom, którzy nie zdecydują się na zmianę miejsca pracy, bank udzieli wsparcia w znalezieniu innego zatrudniania. Zgłoszone zwolnienia grupowe mogą objąć maksymalnie do 150 osób.

- Celem zarządu jest dalsza optymalizacja procesów biznesowych oraz poprawa wyników finansowych banku w perspektywie średnioterminowej – poinformowało nas biuro prasowe banku. Likwidowana jednostka odpowiedzialna była za wsparcie operacyjne procesów biznesowych.

Getin Bank jest w trakcie realizacji programu naprawczego. Po trzech kwartałach 2017 roku bank odnotował stratę na poziomie 239,4 mln zł, podczas gdy rok wcześniej była na poziomie 43,7 mln zł. Wyniki za cały rok 2017 zostaną podane pod koniec kwietnia.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 18 koltat

Tak jak Pani Kasia też mam konto w Getin Banku i również jestem z niego bardzo zadowolony.

! Odpowiedz
6 17 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 26 q-tas

A czy Kasię też zwolnią?

! Odpowiedz
15 36 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.