Generał C. usłyszał zarzuty w związku z prywatyzacją STOEN-u

Zatrzymany dziś rano w związku z nieprawidłowościami przy procesach prywatyzacyjnych Gromosław C. usłyszał już zarzuty. Póki co chodzi o sprawę prywatyzacji STOEN-u. Zarzuty usłyszały jeszcze cztery inne osoby, a prokuratora nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Wcześniej w ciągu dnia reporterzy śledczy RMF FM ustalili, że cała sprawa dotyczy nieprawidłowości przy prywatyzacji dwóch dużych przedsiębiorstw państwowych. W tle pojawia się wątek korupcyjny. Prokuratorzy z Katowic mają materiały związane z prywatyzacją między innymi LOT-u oraz drugiej dużej firmy państwowej - według informacji RMF FM to warszawski Stoen.

Śledztwo prawdopodobnie dotyczy też prywatyzacji spółek z grupy, G8, czyli 8 zakładów energetycznych na terenie kraju.

- W tej chwili trwa operacja agentów CBA. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj i przewieziony do Katowic. Sprawę prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Katowicach - potwierdził rzecznik CBA Jacek Dobrzyński na antenie TVN24. Podejrzenia prokuratury i CBA dotyczą lat 1999-2001

Generał Gromosław C. w latach 1993-96 był szefem Urzędu Ochrony Państwa. W kolejnych latach zasiadał w radach nadzorczych i zarządach różnych przedsiębiorstw i doradzał firmom konsultingowym. Jest prezesem Aeroklubu Warszawskiego.

/ kws, /ms, TVN24, RMF FM, media

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~tuituja

Ale siedzi czy nie siedzi ostatecznie?????

! Odpowiedz
1 0 ~linder

Tylko wiadomo kto go wrobił i postawił zarzuty.. Taki gnojek wielbiciel Pinocheta. Te wszystkie oskarżenia Gromosława są walką gangów ale politycznych, które toczy prawicowa hołota pod wodzą kurdupla z każdym, kto stoi nawet na przystanku od nich na lewo.

! Odpowiedz
0 0 ~woj

...taki fajny general....

! Odpowiedz
0 0 ~ttt

kiedys pan zycia i smierci ,dzis sam na wieziennej pryczy ,troche mu rura zmieknie ,ale spoko tacy jak on nie siedza w Polsce dlugo ,czytalem ze gdyby mega oszust Maddof sadzony byl u nas dostal by max 15 lat ,no nie wiedzial przekret gdzie walki robic..............

! Odpowiedz
0 0 ~Marko

jednym słowem wojna gangów, a właściwie różnych bezpieczniackich watah wybuchła na całego! Bardzo ciekawe czasy nadchodzą. Figuranci z PO mogą się tylko bezsilnie przyglądać starciu tytanów.

! Odpowiedz
0 0 ~gazeta wyborcza

Co ten PiS i Kamiński wyprawiają.

Aresztują ludzi w biały dzień. Można się udusić od tej nienawistnej atmosfery strachu, którą rozsiewają.
Nie można już spać spokojnie, do każdego mogą przyjść.

! Odpowiedz
0 0 ~Obywatel

To już mozna tak otwarcie pisać jak się nazywa zatrzymany? Chyba powinno być: Gromosław C. znany generał... Oj chyba będziecie mieć kłopoty...

! Odpowiedz
0 0 ~Dred

Czy to jeszcze Polska , czy może już Ukraina ????

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil