REKLAMA

Gdzie te firmy, które walczą o dobrego pracownika?

2018-10-03 14:32
publikacja
2018-10-03 14:32

Cały rynek walczy o pracowników, ale tylko nielicznym udaje się najpierw przekonać do siebie, a później zatrzymać najlepszych. Najskuteczniejszych pracodawców można zgłaszać w konkursie "Siła przyciągania" już tylko do 12 października.

Celem organizowanego już po raz trzeci przez "Puls Biznesu" konkursu jest wyłonienie najciekawszych inicjatyw pozwalających firmom ściągać do siebie najlepszych pracowników. Regulamin daje szansę wielu różnym podmiotom (startować mogą zarówno firmy duże, jak i mniejsze przedsiębiorstwa) na zaprezentowanie się w gronie liderów w walce o talenty.

fot. / / Puls Biznesu

Kandydaci będą rywalizowali o miano liderów w kilku kategoriach, w tym:

  • Najlepsza kampania employer branding
  • Najlepsza inicjatywa „out of the box”
  • Najskuteczniejsza niskobudżetowa inicjatywa employer branding
  • Najlepszy proces rekrutacyjny
  • Innowacja w rekrutacji – candidate interaction
  • Najlepszy program wdrożenia nowego pracownika (onboarding program)
  • Najlepsza inicjatywa budująca zaangażowanie i lojalność pracowników
  • Najlepszy program zarządzania talentami.

Mnogość kategorii to wyraz szczegółowego podejścia organizatorów do zyskującego na znaczeniu employer brandingu.

– W obecnej sytuacji na polskim rynku pracy, kiedy notujemy rekordowo niskie bezrobocie, rosną płace i w wielu branżach otwarcie mówi się o rynku pracownika, szczególnie ważne są przemyślane i dobrze przeprowadzone działania wzmacniające markę dobrego pracodawcy. Bez nich firmy nie przyciągną nowych pracowników, a dotychczasowi zaczną odchodzić. Nagrodzone w konkursie „Siła przyciągania” przedsięwzięcia z zakresu employer brandingu mają stanowić najlepsze wzorami do naśladowania i być inspiracją dla innych – mówią organizatorzy konkursu "Siła przyciągania".

Zgłoszenia firm można dokonywać jeszcze tylko do 12 października br. Więcej szczegółowych informacji o konkursie znajduje się na stronie silaprzyciagania.pl.

MW

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Praca

Komentarze (1)

dodaj komentarz
aerk
Na podstawie doswiadczenia z duzej firmy widac ze, problem braku pracowniow dotyczy osob bezposrednio-produkcyjnych i na nich powinno sie koncentrowac dzialania aby nie odchodzi z firmy. Specjalistow, inzynierow, kierownikow czy dyrektorow jest pod dostatkiem na rynku i nie ma zadnych problemow z ich Na podstawie doswiadczenia z duzej firmy widac ze, problem braku pracowniow dotyczy osob bezposrednio-produkcyjnych i na nich powinno sie koncentrowac dzialania aby nie odchodzi z firmy. Specjalistow, inzynierow, kierownikow czy dyrektorow jest pod dostatkiem na rynku i nie ma zadnych problemow z ich pozyskaniem.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki