REKLAMA

GDDKiA odstąpiła od umowy z Budimeksem dot. budowy odcinka drogi S19

2022-12-07 18:36
publikacja
2022-12-07 18:36

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku odstąpiła od zawartej w 2020 r. umowy z Budimeksem na projekt i budowę drogi S19 na odcinku od węzła Białystok Zachód (bez węzła) do węzła Białystok Księżyno (z węzłem) - podał Budimex w komunikacie.

GDDKiA odstąpiła od umowy z Budimeksem dot. budowy odcinka drogi S19
GDDKiA odstąpiła od umowy z Budimeksem dot. budowy odcinka drogi S19
/ Budimex

Jak podano, przyczyną odstąpienia od umowy wskazaną w piśmie GDDKiA jest prawomocne uchylenie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dnia 4 czerwca 2021 r. i poprzedzającej ją decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku z 14 sierpnia 2019 r., dotyczących realizacji umowy.

Budimex poinformował, że zgodnie z otrzymanym pismem GDDKiA "na wydarzenia związane z uchyleniem przez Wojewódzki Sąd Administracyjny ostatecznej decyzji GDOŚ z dnia 4 czerwca 2021 r. oraz poprzedzającej ją decyzji RDOŚ z dnia 14 sierpnia 2019 r., nie miała wpływu żadna ze stron podpisujących umowę".

"Zarząd Budimex analizuje otrzymane oświadczenie o odstąpieniu od umowy i w przypadku podjęcia istotnych decyzji w tej sprawie, poinformuje o tym rynek" - podała spółka w komunikacie.

W grudniu 2020 roku Budimex zawarł z GDDKiA oddział w Białymstoku umowę dot. projektu i budowy drogi S19 na odcinku od węzła Białystok Zachód (bez węzła) do węzła Białystok Księżyno (z węzłem). Wartość umowy wyniosła 469,1 mln zł netto. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
licja
Oby jak najszybciej wydano nowe decyzje środowiskowe, to potrzebna inwestycja jakby nie patrzeć.
alina1234
Dlaczego Sąd uchylił decyzję po 2 latach prowadzenia prac? Miejmy nadzieje, że ktoś to jednak odwoła i droga powstanie.

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki