REKLAMA

Facebook usunął w Niemczech konta sprzeciwiające się ograniczeniom pandemicznym

2021-09-16 20:57
publikacja
2021-09-16 20:57
Facebook usunął w Niemczech konta sprzeciwiające się ograniczeniom pandemicznym
Facebook usunął w Niemczech konta sprzeciwiające się ograniczeniom pandemicznym
fot. 10 FACE / / Shutterstock

Facebook usunął sieć blisko 150 kont i kanałów powiązanych z ruchem Querdenker, sprzeciwiającym się ograniczeniom covidowym w Niemczech - poinformowała w czwartek agencja Reutera. To element akcji mediów społecznościowych przeciwko skoordynowanym kampaniom użytkowników, które powodują szkody społeczne.

Według Reutersa zespoły bezpieczeństwa Facebooka rozszerzają taktykę stosowaną do usuwania szkodliwych akcji przy użyciu fałszywych kont. Chce w ten sposób doprowadzić do zamknięcia większej ilości skoordynowanych grup kont, mogących wywoływać negatywne zachowania społeczne.

Szef polityki bezpieczeństwa Facebooka Nathaniel Gleicher powiedział, że szkodliwe kampanie zazwyczaj obejmują ściśle zorganizowane sieci użytkowników, którzy systematycznie naruszają jego zasady, aby wyrządzić społeczne szkody.

Jako przykład podał wydarzenia na Kapitolu 6 stycznia br., w które mocno zaangażowana była posiadająca na Facebooku organizacja Querdenker, zamieszczająca na platformie szkodliwe, dezinformujące treści na tematy zdrowotne, mowę nienawiści i podżeganie do przemocy.

zm/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Znajdź dla siebie najlepsze konto premium!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ssmentek
"To element akcji mediów społecznościowych przeciwko skoordynowanym kampaniom użytkowników, które powodują szkody społeczne."

To element cenzury. Na szczęście w Polsce konstytucja nas przed nią broni. Czy to jest kopiuj wklej wynikające z głupoty. Czy edytorzy bankier.pl to źli ludzie?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki