REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

FFiL Śnieżka S.A. została uhonorowana tytułem „Perły Polskiej Gospodarki 2006”

2006-10-19 13:27
publikacja
2006-10-19 13:27
Dodaj Bankier.pl w Google
Podczas uroczystej Gali 27 września magazyn ekonomiczny „Polish Market” ogłosił wyniki V edycji Rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. otrzymała certyfikat zaliczający ją do grona najbardziej efektywnie i dynamicznie rozwijających się firm.

Ranking "Perły Polskiej Gospodarki", ogłaszany corocznie przez redakcję magazynu ekonomicznego "Polish Market", przygotowywany jest przez ekonomistów Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, we współpracy z Centrum Informacji Gospodarczej i Społecznej Ministerstwa Gospodarki.

Rankingiem objęte są dwie grupy przedsiębiorstw (pierwsza - o przychodach co najmniej 100 milionów złotych, druga - o przychodach co najmniej 1 miliard złotych). Pozycja na liście nie zależy jednak od wielkości przedsiębiorstwa mierzonego wartością przychodów ogółem, ale od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej oraz innych wskaźników, wśród których najważniejsze to: rentowność obrotu, stopa zwrotu z aktywów i kapitału własnego, wydajność pracy.
Źródło:
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki