Erdogan: Niech Rosja "nie igra z ogniem"

Rzecznik rosyjskiego prezydenta Jurij Uszakow poinformował w piątek, że Władimir Putin odmawia kontaktu z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, dopóki Ankara nie będzie gotowa do przeproszenia za zestrzelenie rosyjskiego bombowca Su-24.

(FORUM)

Rzecznik rosyjskiego prezydenta Jurij Uszakow poinformował w piątek, że Władimir Putin odmawia kontaktu z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem dopóki Ankara nie będzie gotowa do przeproszenia za zestrzelenie rosyjskiego bombowca Su-24.

"Widzimy niechęć Turcji do zwykłego przeproszenia za incydent z samolotem" - powiedział Uszakow dziennikarzom, którzy pytali go, dlaczego Putin nie chce rozmawiać z Erdoganem.

Jak poinformował, Kreml otrzymał od Ankary prośbę o możliwość spotkania obu prezydentów na marginesie konferencji klimatycznej w Paryżu.

Uszakow dodał, że prezydent Rosji odniesie się do tej propozycji jeszcze w piątek.

Rzecznik Kremla poinformował, że Putin w Paryżu spotka się m.in z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, z którym omówi kwestię kryzysu syryjskiego oraz konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz z niemiecką kanclerz Angelą Merkel; ma z nią rozmawiać m.in. o Syrii i Ukrainie.

Niech Rosja nie igra z ogniem

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł w piątek Rosję, by "nie igrała z ogniem" w sporze wokół zestrzelenia rosyjskiego Su-24 nad terytorium tureckim, który - jak podkreślił - szkodzi relacjom między obu krajami.

Erdogan podkreślił, że chce spotkać się "twarzą w twarz" z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na marginesie rozpoczynającej się w poniedziałek w Paryżu konferencji klimatycznej COP21, aby omówić zestrzelenie rosyjskiego bombowca, do którego doszło - jak oświadczył - nie z winy Turcji.

"Chciałbym spotkać się twarzą w twarz z prezydentem Putinem i porozmawiać z nim w Paryżu" - powiedział Erdogan zaznaczając, że krytyka Kremla wyrażana w ostatnich dniach pod adresem Turcji jest "nie do przyjęcia".

Prezydent Turcji dodał, że zarzuty Moskwy, jakoby Turcja kupowała ropę od Państwa Islamskiego (IS) uznaje za "zniesławienie". Jak stwierdził, Stany Zjednoczone posiadają dowody na to, że rosyjskie firmy razem z dżihadystami z IS sprzedają ropę syryjskiemu reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. (PAP)

agy/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~Mik

Erdogran nowym światowym mężem stanu!! Autorytet tureckiego przywódcy przerósł najśmielsze oczekiwania, zasługuje na nagrodę Nobla!!!

! Odpowiedz
3 2 ~endi

Jedna zas... awionetka i taki obrażony ....

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~jkk

przemyśl to chłopie - czy prezydent mrowek twardy czy mieki ma znaczenie kiedy obok jest słoń ?

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 5 ~Obrońca_Przebraża

Banderowcom mówimy nie!!! Tu jest Polska. Pamiętajcie o tym!!!

! Odpowiedz
4 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ROPA 0,70% 64,93
2019-12-13 22:58:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil