Enter Air objął 49 proc. akcji szwajcarskiej linii lotniczej Germania Flug

2019-05-24 15:08
publikacja
2019-05-24 15:08
fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu

Enter Air, polska prywatna linia lotnicza, sfinalizował podpisaną z Albex Aviation oraz osobami fizycznymi umowę inwestycyjną, dotyczącą objęcia ok. 49 proc. akcji w szwajcarskiej linii lotniczej Germania Flug - poinformowała spółka w komunikacie.

"Enter Air objął 1.499 nowych akcji imiennych spółki o wartości nominalnej 100 CHF każda stanowiących ok. 49 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym" - podano w piątkowym komunikacie.

Wartość umowy - jak wcześniej podawano - wyniosła 2 mln USD (około 7,7 mln zł).

Umowa inwestycyjna zawiera opcję call uprawniającą Enter Air do objęcia dodatkowych akcji Germania Flug dających łącznie do 80 proc. akcji.

Germania Flug jest spółką prawa szwajcarskiego prowadzącą działalność lotniczą na podstawie koncesji lotniczej wydanej przez szwajcarski organ nadzoru nad rynkiem lotniczym.

Spółka od pięciu lat prowadzi przewozy regularne i czarterowe z wykorzystaniem trzech samolotów Airbus A319. Zespół Germania Flug liczy ponad 100 osób wraz z załogami lotniczymi. Operuje na rynkach europejskich oraz w Afryce i na bliskim wschodzie.

Z kolei Enter Air jest prywatną linią lotniczą działającą w Polsce. Grupa realizuje połączenia dla polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach.

Flota Enter Air składa się z 21 samolotów Boeing 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
arces
Kolejny sukces Entera, dobrze nas reprezentują za granicą

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki