REKLAMA
OKAZJA

Eksperci: Kraje UE będą walczyć o każde euro

2012-11-19 07:12
publikacja
2012-11-19 07:12
Szczyt Unii Europejskiej w sprawie unijnego budżetu na najbliższe lata - to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń tygodnia. Szczyt rozpoczyna się w czwartek 22 listopada. Obserwatorzy są przekonani, że negocjacje do łatwych nie będą należały. Według nich o porozumienie będzie trudno.

Analityk Marek Zuber jest przekonany, że można spodziewać się cięć w stosunku do pierwotnej wersji budżetu,. Pytaniem pozostaje, o ile będzie mniej i na co. Marek Zuber uważa, że Polska podczas negocjacji powinna być bardzo stanowczo.

Analityk ING TFI Paweł Cymcyk spodziewa się, że podczas szczytu poszczególne kraj będą walczyły o każde euro.

Kraje członkowskie są podzielone w sprawie unijnego budżetu. Wielka Brytania nie jest osamotniona w żądaniach ograniczenia wydatków, bo domagają się ich także między innymi Francja, Niemcy, Holandia czy Austria. Polska zgodnie z najnowszą propozycją ma otrzymać 73 miliardy euro na inwestycje i rozwój regionów z funduszy spójności.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Krystyna Prostak/wcześn./dabr

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konta dla spółek - ranking
Najlepsze konta dla spółek - ranking

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Walka o budżet UE

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki