REKLAMA

Duże zainteresowanie przejęciem Polkomtela

2011-02-09 06:35
publikacja
2011-02-09 06:35

Wokół Polkomtelu robi się gorąco, bo w gronie potencjalnych nabywców pakietu kontrolnego operatora są potężni inwestorzy branżowi i finansowi - ujawnia "Parkiet".

W sumie odebrano około 20 memorandów informacyjnych. Analitycy twierdzą, że tylko kupujący z branży telekomunikacyjnej może zaoferować wysoką cenę wiedząc, że będzie to opłacalny zakup.

W grę wchodzi kwota między 10 a 18 mld zł. Na tyle bowiem opiewają wyceny jednego z trzech największych polskich telekomów.

Wśród zainteresowanych zakupem podmiotów są takie, które mają wystarczający kapitał własny na sfinansowanie transakcji oraz te, organizujące w tym celu konsorcja lub starające się o gwarancje kredytowe.

Wśród potencjalnych nabywców jest wymieniany Zygmunt Solorz - Żak. Sam nie dysponuje wystarczającymi środkami, ale jest wymieniany w gronie najpoważniejszych kandydatów do przejęcia Polkomtelu.

Już w marcu ma zostać ogłoszona tzw. krótka lista inwestorów chętnych do kupna większościowego pakietu akcji operatora - informuje "Parkiet".(PAP)

kmad/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki