Duda podczas spotkania z mieszkańcami Warszawy: Wystąpię z PiS-u

Andrzeja Duda, który według sondażowych wyników zwyciężył w wyborach prezydenckich, zapowiedział w poniedziałek rano, że wystąpi z Prawa i Sprawiedliwości. Taką deklarację złożył podczas spotkania z mieszkańcami Warszawy w centrum miasta przed jedną ze stacji metra.

(fot. Pawel Kopczynski / FORUM)

Wśród przechodniów dominowali młodzi ludzie, którzy pytali Dudę, co zrobi dla młodych, by nie wyjeżdżali z Polski, jak sobie poradzi z problemem umów śmieciowych oraz czy oddzieli się od partii. Duda zapowiedział, że wystąpi z Prawa i Sprawiedliwości. Muszę wystąpić. Jest to dla mnie naturalne, że jak się zostaje prezydentem to się nie jest partyjnym w żadnym stopniu - mówił, podkreślając, że prezydent jest wybrany przez cały naród.

Dodał też, że chciałby, aby rządzący współpracowali z nim, a on - jak mówił nie zamierza utrudniać funkcjonowania nikomu, kto działa w graniach prawa.

Zwracając się do jednej z rozmówczyń, która powiedziała, że właśnie kupiła bilety, by wyjechać z Polski, mówił, że ma nadzieję, że wróci. Nawiązując do problemu tzw. umów śmieciowych, Duda powiedział, że należy od ich stopniowo odchodzić.

Duda rozdawał także autografy, przyjmował gratulacje, fotografował się z przechodniami. Pytany przez dziennikarzy, jak się czuje po wygranych wyborach powiedział, że na razie dochodzi do siebie. Ponownie dziękował wszystkim zaangażowanym w jego kampanię.

PKW ma podać oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w poniedziałek wieczorem. Jak wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsat News, w II turze wyborów prezydenckich kandydat PiS Andrzej Duda uzyskał 52 proc. głosów, pokonując popieranego przez PO urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego (48 proc.). Maksymalny błąd w badaniu, tzw. late poll - na podstawie oficjalnych wyników z ok. 450 lokali - może według Ipsos wynieść 1 pkt. proc.(PAP)

wni/ brw/ ura/ mag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 ~ziutek

Duda podnosi reke i slonce swieci jasniej - bedzie kanonizacja dokonana przez ojca dyrektora?

! Odpowiedz
0 1 ~frog

Bedzie napewno nawracal lemingow.

! Odpowiedz
0 4 ~Ania

Powiedział że "zawiesi członkostwo" a nie wystąpi. Ale pismaki tak mają - z igły widły zrobią

! Odpowiedz
2 1 ~c2h5oh

Różnica żadna i tak będzie nim kręcił Jarek z tylnego fotela :) tyle tylko że od listopada

! Odpowiedz
3 1 ~rettg

zrobi co mu jarek każe,

! Odpowiedz
0 3 ~Anna

Duda już dużo na zapowiadał, teraz, to już powinien zakasywać rękawy i brać się do spełniania obietnic danych Polakom. Rozumiem, że żona i córka będą go wytrwale wspierały.

! Odpowiedz
2 2 ~retro

jak spełni wszystko co obiecywał to sami wywieziecie go na taczce z pałacu jeszcze przed końcem kadencji

! Odpowiedz
2 1 ~Biedak

Wystąpić z PiS i przygotować grunt pod zmianę prezesa. Kaczyński jest osobą, która PiSowi szkodzi najbardziej!

! Odpowiedz
4 1 ~gość

Wątpię, by pobudki, którymi Duda się kieruje były uczciwe.

! Odpowiedz
1 2 ~gość

Szkoda, że nie powiedział tego przed wyborami.

! Odpowiedz