Drukarki 3D stają się poważnym biznesem

Młodzi przedsiębiorcy z branży druku 3D zakładają długie spodnie. W ich firmy inwestują fundusze, a lider idzie na giełdę.

(fot. Omni3D / )

Zortrax, ZMorph, 3Novatica czy Monkeytfab — te nazwy niewielu osobom w Polsce coś mówią. Jednak za kilka lat mogą być ambasadorami polskiej gospodarki na globalnym rynku. Wymienione firmy reprezentują błyskawicznie rozwijającą się branżę producentów drukarek 3D. Trzy lata temu żadna z nich nie istniała. Dziś planują globalną ekspansję i zaczynają przyciągać uwagę poważnych inwestorów.

Na celowniku Warsaw Equity Group (WEG), funduszu, którego największym sukcesem była inwestycja w raczkujące Gadu-Gadu, znalazł się wrocławski ZMorph. Fundusz planuje zainwestować w spółkę kilka milionów złotych, dzięki którym będzie ona mogła przyśpieszyć budowę sieci sprzedaży w USA i w Kanadzie oraz zwiększyć sprzedaż drukarek do 1 tys. sztuk rocznie.

Ma to być dla funduszu przyczółek, który może przynieść wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Zainteresowanie innych funduszy przykuwa gwiazda globalnej branży drukarek 3D rodem z Olsztyna — Zortrax. Nie chwali się ona wielkością sprzedaży, ale w dużym stopniu to właśnie dzięki niej Polska stała się ważnym punktem na branżowej mapie świata. Drukarki olsztyńskiej firmy można już kupić w 50 państwach, dzięki czemu co dziesiąta profesjonalna drukarka 3D na świecie jest już sprzedawana przez Zortrax.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~wr

ja bym dodał 3DGence zamiast tych dwóch

! Odpowiedz
2 5 ~Eryk

Tak poważnym że ostatnio w lombardzie sprzedawałem prawie nową drukarkę na gwarancji producenta kupioną za 3900zł a nie chciała zejść za połowę ceny i w końcu poszła ale za 1400zł takie są realia i naganianie na coś co jest bardzo tanie w produkcji z chcecią sprzedaży za dużo więcej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.