REKLAMA

Dla żartu powiadomił sanepid o koronawirusie; zapłaci grzywnę

2020-03-16 15:50
publikacja
2020-03-16 15:50

29-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego (Mazowieckie) dla żartu powiadomił sanepid, że jego kolega wrócił z Włoch i jest zarażony koronawirusem. Służby potraktowały zgłoszenie poważnie. Policja dotarła do 29-latka. Za nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu kara grzywny.

fot. DimaBerlin / / Shutterstock
Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podkom. Tomasz Żerański poinformował, że w niedzielę po północy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie ze Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej.

"Pracownik Sanepidu odebrał telefon od mężczyzny, który powiedział, że jego kolega wrócił z Włoch i ma objawy zarażenia koronawirusem. Przy ponownych próbach nawiązania kontaktu telefonicznego, mężczyzna rozłączał się" – zrelacjonował rzecznik.

Służby potraktowały zgłoszenie poważnie. Policjanci ustalili tożsamość dzwoniącego. 29-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego przyznał się, że podczas wspólnego picia alkoholu z kolegą wpadł na pomysł, by dla żartu wykonać telefon do Sanepidu. Jednocześnie zapewnił policjantów, że ani on, ani jego kolega nie mają objawów zarażenia i żaden z nich nie przebywał za granicą.

W związku z tym, że 29-latek spowodował niepotrzebne zaangażowanie służb, wyciągnięte zostaną wobec niego konsekwencje. "Za tak nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie grozi wysoka grzywna" – powiedział rzecznik ostrołęckiej policji.

Autorka: Ilona Pecka

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki